Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
VIG zapisuje růst hrubého pojistného i čistého zisku, koronavirus se projeví ve druhém čtvrtletí

VIG zapisuje růst hrubého pojistného i čistého zisku, koronavirus se projeví ve druhém čtvrtletí

20.05.2020 8:45
Autor: Redakce, Patria.cz

Společnost Vienna Insurance Group oznámila své výsledky za první kvartál roku 2020 ve středu před otevřením evropských trhů. Firma ohlásila nárůst hrubého předepsaného pojistného o 7,2 % na 3,1 miliardy. EUR, zisk před zdaněním meziročně klesl o 4,4 % na 121,9 milionu EUR. Čistý zisk vzrostl na 85,8 milionu euro, ukazatel combined ratio poklesl o 1,7 procentního bodu na 95,1 %. Firma očekává, že se dopady pandemie nemoci COVID-19 začnou, i přes dobrý start do letošního roku, projevovat na výsledcích VIG ve druhém čtvrtletí.

“Zaznamenali jsme velmi dobrý vstup do letošního roku s významným nárůstem hrubého předepsaného pojistného. Bylo to zapříčiněno silnou výkoností v lednu a únoru 2020, která významně kompenzovala prvotní dopady restrikcí implementovaných od března pro boj s COVID-19. Ztráty na pojistném kvůli poklesu nového byznysu si bude možné všimnout od druhého kvartálu 2020 a očekáváme, že bude trvat po zbytek fiskálního roku,“ říká generální ředitelka VIG Elisabeth Stadler.

Celkový objem pojistného dosáhl v prvních třech měsících 2020 3,1 mld. EUR, což představuje 7,2% nárůst oproti stejnému období roku 2019. Růst byl v prvním kvartálu dosažen na všech liniích podnikání pojišťovny. Pojistné v segmentu životního pojištění si zapsalo dvojciferný růst (+29,8 %). Regionálně si nejvyšší růst zapsaly divize v Rakousku a Polsku.

vig výsledky akcie koronavirus zisk

Škodní poměr (claims ratio) bylo v prvním kvartálu meziročně významně níže, díky čemu poklesl ukazatel combined ratio na 95,1 % oproti 96,8 % ve stejném období před rokem. Největší zlepšení v ukazateli combined ratio si zapsaly baltské státy a divize v Turecku a Gruzii.

V květnu začal probíhat opětovný restart podnikání VIG za dodržování relevantních opatření jednotlivých států, ve snaze umožnit limitovaný provoz kanceláří. Koronavirová krize zasahuje VIG především skrze její vliv na výkonnost kapitálového trhu, druhotný dopad lze najít také na poklesu nových příležitostí, který není zcela kompenzován simultánním nárůstem online byznysu.

 
 
 

Čtěte více:

VIG díky dobrým výsledkům navýšila dividendu (komentář analytika)
17.03.2020 9:33
Společnost VIG oznámila své výsledky za 4Q19 před dnešním otevřením tr...
VIG ve čtvrtletí asi zvýšila hrubé pojistné, finanční výsledek může být nižší
19.05.2020 16:24
Rakouská pojišťovací skupina Vienna Insurance Group zveřejní hospodářs...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
01.02.2026
6:09Víkendář: Lidé nejsou placeni za své vzdělání, ale za odborné znalosti. Promluví do toho AI?
31.01.2026
6:02Víkendář: Jak jsou na tom nyní americké a čínské modely ve využívání umělé inteligence?
30.01.2026
22:04Výprodej bez úkrytu: ztrácejí akcie i drahé kovy  
17:33Zlevňující drahý dolar
15:48SoFi překonala očekávání trhu. Silné výsledky byly navíc posíleny výhledem na rok 2026  
15:23Výhled na výsledky Monety: Vyšší náklady stáhnou zisk, úrokové výnosy zůstávají silné  
14:19Ropní giganti Chevron a Exxon Mobil s nižším ziskem, úspory jim ale pomohly nad odhady analytiků
14:13Perly týdne: Cla platí sami Američané a na trhu se zlatem se dějí věci
14:11Evropská ekonomika zpomaluje, ale drží se. Španělsko táhne, Německo mírně ožívá, ČR zpomaluje
13:43Apple slaví rekordní Vánoce. iPhone táhne, pozornost se soustředí na marže a AI  
13:03Trump si konečně vybral. Na nového šéfa Fedu nominoval Kevina Warshe
12:42Zlato a stříbro prudce padají. Síla dolaru spustila masivní výprodej  
11:11Jméno nového šéfa Fedu možná už dnes a pozice favorita se mění. Drahé kovy prudce padají  
11:02Nezastavitelný Sandisk: po skvělých výsledcích a ještě lepším výhledu akcie rostou o dalších 20 procent
10:32Adidas překonal odhady a spouští miliardový buyback. Akcie poskočily o 5 %
9:57Jan Bureš: HDP lehce zpomaluje dynamiku, stále jsme však v „dobrých časech“
9:20Apple hlásí nejlepší čtvrtletí pro iPhone, kvůli drahým paměťovým čipům ale očekává dopad na marže
9:04Fúze Muskova impéria před IPO: SpaceX zvažuje fúzi s Teslou nebo xAI
8:58ČEZ, a.s.: Výsledek arbitráže vůči Bulharsku
8:53Rozbřesk: Dohoda EU – Mercosur jako test evropské obchodní strategie

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data