Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Americké akcie rostly i v úvodu nového týdne

Americké akcie rostly i v úvodu nového týdne

08.06.2020 22:24
Autor: František Kronus, Patria Finance

Akciové trhy nejen v USA se ještě před nedávnem dívaly přes okraj do propasti a netrvalo to ani dva měsíce a už se pomalu vytváří akciová bublina. Alespoň tak by šel možná shrnout vývoj posledního čtvrtletí. Míří tedy akcie opravdu do pověstné bubliny?

Otázka za milion dolarů! Na jedné straně jsou jasně patrná rizika, ovšem způsob, kterým se s nimi centrální bankéři rozhodli bojovat je nevídaný. Tak masivní podpora dává jasně najevo, že nikdo nechce krizi a to za žádnou cenu. Krátkodobě velmi líbivé, otázkou je, zda tato strategie může fungovat i dlouhodoběji. Každopádně nyní je trh na optimistické vlně plné stimulantů a tak je možné, že budeme brzy svědky nových a nových historických maxim na mnoha akciích. Pokud ano, jistě bych doporučoval zamykat své zisky, neboť situace může být stále velmi zrádná. Bilance centrálních bank přece nemohou bobtnat donekonečna.. Jenže nekonečno je pro akciový trh příliš vzdálený termín a proto se s touto budoucí hrozbou zatím trh (investor/spekulant) neobtěžuje. 

Nejlépe se dnes dařilo energetickému sektoru (Chesapeake Energy +181,9 %, Chevron +2,4 %, Occidental +17,4 %). I dnes se dařilo finančnímu sektoru, který tak navázal na silné růsty z minulého týdne (Bank of America +1,5 %, Citigroup +4 %, JPMorgan Chase +2 %).

Za zmínku stál i dnešní růst akcií společnosti Tesla (+7,3 %), ta se tak dostala na dosah svých historických maxim z února 2020.

 
 
 

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
23.09.2025
6:27Gundlach: Riziko vyšší inflace a příliš uvolněné monetární politiky
22.09.2025
20:24PODCAST Týdenní výhled: Sazby ČNB by měly zůstat delší dobu stabilní  
18:14Začne se Mag7 mnohem více podobat zbytku trhu růstem zisků a také valuacemi?
17:24Strategický krok Allwyn do USA: V řádu miliard dolarů získá kontrolu nad PrizePicks a vstoupí do světa DFS
15:49Technická analýza S&P 500: Býčí trh ještě nemusí být u konce  
15:35Snaha odnaučit AI lhát může vést k lepšímu skrývání lží, ukázal výzkum OpenAI
14:31Raiffeisenbank a.s.: Výplata úrokového výnosu dluhopisů
13:57Pfizer se dohodl na převzetí výrobce léků proti obezitě Metsera
12:07Nejbohatší Francouz Arnault ostře kritizuje návrh daně pro nejbohatší
11:56Akcie začátkem týdne ztrácejí, zatímco investoři se znovu obracejí ke zlatu  
10:44Odklad elektromobilů a zhoršený výhled posílají akcie Porsche a VW dolů o více než šest procent
9:32Rozbřesk: Ceny masa určí, jak rychle bude odeznívat potravinová inflace
8:52Futures ukazují v úvodu nového týdne opatrnost, ČNB zřejmě ve středu sazby nezmění  
8:28MakroMixér se sociologem Danielem Prokopem: Většina Čechů neví, jak daně fungují
21.09.2025
9:10Víkendář: Hodnota pravdy roste ve světě lží generovaných umělou inteligencí
20.09.2025
15:14Vytváří AI největší tlak na zaměstnanost u mladých lidí?
9:04Víkendář: Krugman o politice americké vlády a jejím dopadu na ekonomiku
19.09.2025
22:03Americké akcie mají za sebou silný týden  
17:46Akcie a peníze – americká a čínská verze
16:58Nové sankce EU proti Rusku: 118 lodí z ruské stínové flotily nebo banky

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:30DE - PMI v průmyslu
10:00EMU - PMI v průmyslu
14:00HU - Jednání MNB, základní sazba