Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
FED nechává sazby na nule, Fedex překonává odhady, nová IPO míří do nebes

FED nechává sazby na nule, Fedex překonává odhady, nová IPO míří do nebes

16.09.2020 22:04
Autor: Martin Kycelt, Patria Finance

Lídrem mezi zámořskými indexy se dnes stal Dow Jones Industrial Average, který ale nakonec narostl pouze o 0,1 % na hodnotu 28033,77 bodů. Nejvíce mu k tomu pomohl sektor energií, který uzavřel 4,1 % v plusu. Ten táhly vzhůru rostoucí ceny ropy (WTI +4,9 %, Brent +4,2 %). Zásoby ropy se totiž zmenšily o 4,4 milionu barelů. Kolem 8% zisku se pohybovaly společnosti Occidental nebo Diamnodback Energy. Dále se dařilo společnostem z finančního sektoru (+1,1 %), které podporovalo dnešní zasedání FEDu, především pak informace, že úrokové sazby zůstanou při nule dokud nebude dosaženo maximální zaměstnanosti a 2% inflace, což dle predikcí implikuje, že nulové sazby budou v zámoří k vidění i přes celý rok 2023.

Naopak se dnes příliš nedařilo technologiím Po představení nových zařízení iPad a Apple Watch propadla nejtěžší váha současného kapitálového trhu Apple o 2,9 %. Pozitivní výsledky reportovala společnost Adobe, příjemné překvapení ale k růstu jejich akcií nevedlo a den zakončila o 4,4 % v záporu. Výrazně pozitivně pak překvapila dopravní společnost Fedex, kde můžeme do budoucna očekávat i zvýšenou poptávku spojenou s globální distribucí vakcíny na koronavirus. I bez toho se ale Fedexu daří solidně a dnes narostl o 5,8 %.

Dnešek také přinesl dvě zajímavá IPO (zajímavá především z pohledu tržních pohybů. Nejprve vezmeme společnost JFrog, která se pohybuje v oblasti vývoje softwaru. IPO cena byla 44 USD. První obchod proběhl za 71,27 USD a v průběhu dne se vyšplhala na maximální cenovku 77 USD. Den ale uzavírala „pouze 47,3 % v plusu na 64,79 USD. Druhou je další technologie s přesahem do cloudového byznysu – společnost Snowflake. IPO cena 120 USD byla překonána už při otevření dvojnásobně, když první obchod proběhl za 245 USD. Následoval rychlý nárůst až k 319 USD. Odtud už začalo docházet k výprodejům až k závěrečné hodnotě 255,45 USD, což je nárůst od IPO ceny o 112,9 %.

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
14.07.2026
17:16Rozšiřování AI dominance a tečka za dlouhodoou stagnací
15:43Červnová inflace v USA překvapila. Klesla na 3,5 procenta
15:40Jaké jsou skutečné zájmy Číny a jak moc její konkurence ovlivní hospodaření amerických firem?
14:27Citi překonala všechny odhady zisku s tím, jak přestavba pod vedením CEO Fraserové nabírá na obrátkách
14:02Goldman Sachs těžila z tržní volatility, obchodování s akciemi bylo znovu rekordní
14:01IBM po předběžných výsledcích prudce padá. V pre-marketu odepsalo přes 20 %
13:26Obchodní divize Bank of America hlásí nejúspěšnější půlrok v její historii
12:53JPMorgan ve druhém čtvrtletí výrazně překonala očekávání, pomohlo obchodování s akciemi
12:08Ve Spojených státech sílí odpor k datovým centrům, hledají se alternativy
10:15Wells Fargo: Odklon od streamingu by mohl akcie Disney zvednout o 40 procent
9:59Export z Číny díky zájmu o umělou inteligenci vzrostl nejvíce od roku 2021
8:54Rozbřesk: Dvojí čínský šok pro evropská auta
8:35Cena ropy vzrostla nad 85 dolarů, evropské futures ukazují pokles, odpoledne reportují americké banky  
6:05Morgan Stanley: Akciová rally se může rozšířit i mimo technologické giganty  
13.07.2026
22:05Konflikt mezi Íránem a USA opět eskaluje  
17:06Extrémní americká prémie a co „není nemyslitelné“
16:08PODCAST Týdenní výhled: Nové napětí v Hormuzu, americká inflace a začátek výsledkové sezóny  
15:41USA v Hormuzu obnoví blokádu vůči Íránu a budou vybírat poplatky, oznámil Trump
15:05Goldman sází na carry trade. Barclays varuje před návratem volatility  
14:30Komerční banka, a.s.: Hlavní akcionáři KB k 30.6.2026

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
14:30USA - CPI, y/y