Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Oděvní firma Hugo Boss po dobrém kvartálu zvedla celoroční výhled

Oděvní firma Hugo Boss po dobrém kvartálu zvedla celoroční výhled

15.10.2021 8:49
Autor: ČTK

Německá oděvní firma Hugo Boss ve třetím čtvrtletí po očištění od výkyvů směnných kurzů o 42 procent zvýšila tržby na 755 milionů eur (19 miliard Kč). Meziročně vyšší byl i hrubý zisk (EBIT) před zdaněním a úroky. Podnik známý luxusními pánskými obleky proto uvedl, že "díky dalšímu citelnému oživení globálního obchodu" zvyšuje celoroční výhled.

Dříve Hugo Boss odhadoval, že EBIT letos stoupne o 30 až 35 procent, a bude se tedy pohybovat mezi 125 a 175 miliony eur. Nově má EBIT činit 175 až 200 milionů eur. V roce 2020 Hugo Boss utržil 1,9 miliardy eur a EBIT činil minus 236 milionů eur.

Tržby i zisk za třetí čtvrtletí byly výrazně lepší, než očekávali analytici. EBIT stoupl od července do září na 85 milionů z 15 milionů eur ve stejném období loni.

Firmu postihla stejně jako jiné oděvní společnosti pandemie nemoci covid-19. Nový generální ředitel společnosti Daniel Grieder před nedávnem uvedl, že má ambici učinit ze společnosti Hugo Boss jednu ze 100 největších značek světa.

 

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
13.03.2026
6:03Slok: Přichází akcelerace a možná i přehřívání s odpovídajícím dopadem na sazby
12.03.2026
16:22Beneš, Novák a Cyrani nad výsledky ČEZ, výhledem, dividendou, strategií, dopadem Íránu i obratu trendu ve spotřebě elektřiny
15:54Německé RWE klesl hrubý provozní zisk o deset procent, chystá investici v USA
15:28Německo a dalších pět zemí EU jsou pro centralizovaný dohled nad trhy
15:12O (ne)kopírování inflace sedmdesátých let
13:25Další energetický šok? Analytici Evropu uklidňují, situace je podle nich jiná než v roce 2022
11:32Ropa zpět u stovky a akcie pod tlakem. Írán se zaměřil na ropnou infrastrukturu  
11:30IEA: Válka s Íránem způsobila největší narušení dodávek ropy v historii
11:30Zalando expanduje v USA mimo e-shop. Jeho podnikovou platformu adoptuje Levi’s. Akcie rostou o 13 procent
11:19Komentář analytika: Výsledky ČEZ mírně zaostaly za očekávaními, výhled nižší. Dividenda indikována do rozpětí 31 až 42 Kč  
11:01Maloobchodní tržby v lednu meziročně vzrostly o pět procent
11:00Průmyslová výroba v ČR v lednu zpomalila meziroční růst na 2,8 procenta
9:10Rozbřesk: Ceny benzínu v USA letí vzhůru. Jak to Fed vyhodnotí?
8:58ČEZ, a.s.: Vnitřní informace - Výsledky hospodaření Skupiny ČEZ za rok 2025
8:54ČEZ zveřejnil opatrný výhled, ropa skočila zpět nad 100 USD a napětí v Íránu udržují neustále se měnící vyjádření Trumpa  
7:25ČEZ dosáhl zisku, který dává prostor dividendě až 42 korun na akcii. S jakými čísly počítá výhled pro letošek?
11.03.2026
21:14Akcie kolísaly kvůli obavám z války, ropa rostla  
17:19Cyklický návrat hodnotových akcií a jejich strukturální úpadek
17:16IEA uvolní rekordních 400 milionů barelů ropy z nouzových rezerv
15:37Groupon zklamal na zisku, tržbách i výhledu pro rok 2026  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
11:00EMU - Průmyslová výroba, y/y
13:30USA - Deflátor PCE, y/y
13:30USA - HDP, q/q a
13:30USA - Objednávky zboží dlouh. spotřeby, m/m
13:30USA - Výdaje na osobní spotřebu, m/m
15:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university
15:00USA - Nově otevřená prac. místa