Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články  
    Zámořské indexy se držely poblíž maxim

    Zámořské indexy se držely poblíž maxim

    18.02.2025 22:01
    Autor: Martin Uher, Patria Finance

    Hlavní zámořské indexy se dnes držely poblíž historických maxim a nepředvedly zásadnější změnu. Investoři jsou tak stále dost rizikově naladěni a manažeři investičních fondů udržují na svých účtech nejmenší podíl hotovosti od roku 2010. Podle průzkumu agentury Bloomberg očekává 34 % manažerů fondů největší výkonost v roce 2025 právě od akcií, v porovnání s ostatními třídami aktiv.

    Obchodování jako takové ale bylo dnes po delší době velmi rozdílné i mezi akciemi ze stejných sektorů. V posledních týdnech jsme si mohli zvyknout, že se akcie v jednotlivých sektorech pohybují společně, to dnes rozhodně neplatilo. Například Nvidia, AMD i Micron rostly, zatímco Broadcom klesal. Stejně tak po dlouhé době oslabily akcie společnosti Meta, které odepsaly takřka 4 %.


    Na trhu tak převládá optimismus, který ale stále ještě nestačí k tomu, aby se trhy mohly vrátit k silnému růstu. Největší podíl na tom má zejména pomyslný žolík v podobě Donalda Trumpa, který by mohl jakýmkoliv prohlášením opět trhy rozhodit. Podobný názor pak zastává třeba analytik z Morgan Stanley, který dnes pro Bloomberg opět komentoval, že téma stanovení cel ještě stále není u konce, a dle jeho názoru bude mít na trhy ještě velký vliv. Zajímavý komentář dnes přinesl i analytik Krinsky z BTIG, který očekává, že index S&P 500 dokáže krátkodobě překonat svá maxima, následně se ale vrátí pod úroveň 6 000 bodů.

    Silně dnes rostly akcie společnosti Intel, které přidaly přes 16 % poté, co Wall Street Journal informoval o tom, že o společnost by měli zájem společnosti Taiwan Semiconductor Manufacturing a Broadcom. Zastupitelé společnosti dle WSJ diskutují možnost akvizice Intelu a jeho rozdělení na dvě části, přičemž každá z jmenovaných společností by získala svůj podíl.


    Přes 16 % pak přidaly akcie Super Micro Computer, které rostou již 4 obchodní seance v řadě. Akcie silně reagují na výsledky společnosti, která si stanovila ambiciózní výhled tržeb, a zároveň uvedla, že splní podmínky burzy Nasdaq , aby mohla zůstat na této burze obchodována. Zejména se tedy jedná o vyhotovení a doručení všech auditovaných finančních výsledků společnosti.


    Hlavní akciové indexy uzavřely dnešní den následovně: S&P 500 -0,01 %, NASDAQ 100 +0,23 % a Dow Jones +0,02 %.


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    18.07.2026
    6:06Komoditizace umělé inteligence a ekonomika tvaru K
    17.07.2026
    22:01Strach z přehnaně vysokých valuací kvůli AI přinesl na Wall Street další výprodej  
    18:11Nebezpečné bezpečné přístavy a nesouvisející souvislost
    15:27Diverzifikace mimo AI? Těchto deset akcií má podle UBS výrazný růstový potenciál  
    13:43Investoři rekordně navyšují páku. Podobné tempo předcházelo tržním vrcholům
    13:23Evropská komise ustupuje průmyslu. Emisní povolenky mají zůstat i po roce 2040
    12:17Netflix naráží na pomalejší růst. Akcie odepisují přes 9 %  
    11:55Perly týdne: Omezený potenciál pro růst dolaru a vytrácející se AI nadšení
    9:02Rozbřesk: Cenové stropy končí, benzín a nafta zdraží. Prodlužovat regulace ale nedává smysl
    8:55Netflix zklamal výhledem, akcie šly po výsledcích o devět procent dolů
    8:54Výprodej čipařů pokračuje, Netflix zklamal výhledem a k nervozitě přispívá i Írán  
    16.07.2026
    22:01Wall Street dnes poklesla, přičemž nejvíce ztrátovým byl index Nasdaq  
    16:32PODCAST Analytický radar: Akciový výhled Patrie pro druhé pololetí
    16:00Další cykly zvedání sazeb a to, na čem u akcií skutečně záleží
    15:47Google bude muset v EU otevřít služby konkurenci v AI, rozhodl Brusel
    15:12Nvidia představila nový model pro roboty a rozšiřuje svůj japonský ekosystém pro fyzickou AI
    13:40TSMC: Trh ignoruje silné výsledky a trestá vyšší kapitálové investice  
    12:10Zlato, dolar a Mag7 jako světové rezervní aktivum
    10:35TSMC po vzoru ASML navyšuje výhled tržeb. Bobtnají i kapitálové výdaje
    10:17Lidé nakoupili státní dluhopisy za 74 miliard, pořídilo si je 92 000 občanů

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    Nebyla nalezena žádná data