Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Patria Direct v roce 2005 téměř ztrojnásobila objem obchodů

Patria Direct v roce 2005 téměř ztrojnásobila objem obchodů

17.01.2006 8:41
Autor: 

Následuje tisková zpráva Patria Direct:
Patria Direct zrealizovala v uplynulém roce obchody v celkovém objemu 30,2 miliardy korun. V porovnání s objemem za rok 2004 se jedná o téměř trojnásobek. Oproti roku 2004 výrazně vzrostl také počet klientů a uskutečněných obchodů. V roce 2005 dále Patria Direct zahájila jako první český on-line broker obchodování na varšavské burze.

Během roku 2005 zrealizovala Patria Direct pro své klienty obchody v souhrnném objemu 30,2 miliardy korun, což představuje téměř trojnásobek ve srovnání s rokem 2004, kdy Patria Direct zobchodovala 11,4 miliard korun. Tento výsledek potvrzuje přední pozici společnosti Patria Direct mezi českými on-line brokery.

Objem aktiv, který Patria Direct spravuje pro své klienty, dosáhl k 31. prosinci 2005 9,4 miliardy korun. V meziročním srovnání se jedná o přírůstek o 154 % (stav spravovaných aktiv k 31. prosinci 2004 činil 3,7 miliardy korun).

V uplynulém roce dramaticky vzrostl také počet klientů Patria Direct a počet obchodů, které pro ně společnost realizovala. „Během roku 2005 využilo našich služeb celkem 4 208 klientů, což je bezmála o polovinu více než v roce 2004. Také počet obchodů se meziročně téměř zdvojnásobil, čímž se potvrdil dlouhodobý rostoucí trend – v roce 2005 jsme uskutečnili 38 465 obchodů, v roce 2004 21 174, o rok dříve pak 13 123,“ řekl Roman Koděra, vedoucí makléř Patria Direct.

„Nárůst všech klíčových ukazatelů potvrzuje, že zájem privátních klientů o brokerské služby má rostoucí trend,“ podotkl Oldřich Pavlovský, výkonný ředitel Patria Direct. „Předpokládáme, že s tím, jak klienti stále více objevují výhody on-line investování, bude jejich počet i nadále stoupat. Tento trend zcela jistě podpoří i úprava sazebníku Patria Direct, ve kterém se k 1. lednu 2006 snižovala celá řada poplatků,“ dodal. Úprava sazebníku se týkala poplatků za obchodování na české burze prostřednictvím internetu a call centra. U obchodování na zahraničních burzách se pak snižovaly zejména poplatky za obchodování prostřednictvím call centra a osobního makléře.

V roce 2005 Patria Direct rozšířila seznam trhů, na kterých obchoduje, o varšavskou burzu. Stala se tak prvním českým on-line brokerem, který začal na této burze obchodovat. „K rozšíření naších služeb o tento trh nás vedl růst polského trhu a množství investičně zajímavých cenných papírů včetně řady IPO (primárních emisí akcií). Patria Direct v současnosti nabízí možnost obchodovat s polskými cennými papíry jak prostřednictvím našich internetových stránek, tak telefonicky,“ uvádí k obchodování na polské burze vedoucí makléř Patria Direct Roman Koděra.

Patria Direct se zaměřuje na obchodování s cennými papíry pro privátní klientelu. Společnost je součástí skupiny Patria. Svým klientům poskytuje zejména:

o Obchodování s akciemi, ETF-indexovanými akciemi, českými státními dluhopisy a hypotečními zástavními listy Hypoteční banky
o Měnové konverze a poskytování úvěru na nákup cenných papírů
o Obchodování on-line a prostřednictvím call centra nebo osobního makléře na burzách v ČR, Polsku, Německu, Belgii, Holandsku, Francii, Švýcarsku, Velké Británii a USA
o Informační a poradenský servis


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
01.07.2026
8:54Rozbřesk: Solidní půlrok pro akcie, zklamalo zlato a propadl bitcoin
8:49Wall Street zakončila nejlepší čtvrtletí za šest let, trh práce zůstává stabilní a Colt CZ se dnes obchoduje bez dividendy  
6:04Jsou současné valuace vyšší, než na vrcholu dot-com bubliny?
30.06.2026
22:01S&P 500 uzavřel nejlepší čtvrtletí od roku 2020 růstem  
16:39Traders Talk: Polovodiče dál táhnou trh, ale rally se zužuje. Kde ještě hledat šanci?
15:25Trápení japonského jenu pokračuje. Měna je nejslabší za posledních 40 let
14:08ČEZ, a.s.: Vnitřní informace - Novým předsedou dozorčí rady ČEZ zvolen Radim Fiala
13:57Historická rally polovodičů naráží na otázku: Co bude dál?  
13:56MONETA Money Bank - oznámení o výplatě výnosu podřízených Tier 2 dluhopisů
12:35Brexit brzdí ekonomiku. Británie po rezignaci premiéra hledá nový směr
11:29Akciím svědčí návrat zájmu o technologie, Japonsko čelí slábnoucímu jenu  
11:25NET4GAS, s.r.o.: Zveřejnění vnitřní informace
10:41FX Strategie: Warsh vrací sílu dolaru, ECB vyčkává a koruna v prázdninovém módu  
10:23Česká ekonomika v 1. čtvrtletí vzrostla o 2,2 procenta, potvrdil ČSÚ
8:54Nejvyšší soud USA posiluje Trumpa, Microsoft padá a Rocket Lab expanduje  
8:50Rozbřesk: Zužující se úrokový diferenciál bere zlotému vítr z plachet
6:01El-Erian: AI má PR problém, americký přístup k ní je lepší než ten evropský
29.06.2026
17:58Nový rozměr bezpečného zlatého útočiště a akcie jako reálné aktivum
16:27PODCAST Týdenní výhled: Trhy sledují data z USA a Korea sází na čipy  
15:17Čipové války mezi USA a Čínou: Huawei na domácím trhu vytlačuje Nvidii, letos cílí na poloviční podíl

Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    9:30CZ - PMI v průmyslu
    11:00EMU - Inflace, předběžný odhad, y/y
    14:15USA - Změna zaměstnanosti (ADP)
    16:00USA - Index ISM v průmyslu