Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Hlavní trhy v západní Evropě nepředvedly v posledním týdnu roku 2005 velké změny, celoroční zisky přesáhly 20 %

Hlavní trhy v západní Evropě nepředvedly v posledním týdnu roku 2005 velké změny, celoroční zisky přesáhly 20 %

02.01.2006 17:30

Evropský trh zaznamenal v minulém týdnu minimální změny, kdy i objemy obchodů byly podpůrměrné, konečné celoroční výsledky však jistě investory potěšily. V rámci západní Evropy posilovalo v minulém týdnu patnáct hlavních burzovních benchmarků z celkových osmnácti. V Británii posílil index FTSE 100 v minulém týdnu o 0,4 %, celkově tak zaznamenal nárůst v roce 2005 o 17 %. Německý DAX ubral v posledním týdnu 0,2 %, roční výsledek tak činil nárůst o 27 %. Ve Francii poklesl index CAC 40 v týdnu o 0,9 %, i tak zaznamenal celoroční růst o 23 %. Britský a francouzský benchmark tak zakončily minulý rok na nejvyšších hodnotách od třetího čtvrtletí roku 2001, zatímco německý DAX se vyskytl nejvýše od března roku 2002.

V rámci celoevropských burzovních indexů zaznamenal nejširší DJ Stoxx 600 index mírný růst o 0,1 % a celý rok tak zakončil na svém čtyřletém maximu s posílením o 24 %. Index zahrnující eurozónu - DJ Euro Stoxx 50 - ubral v posledním týdnu 0,6 %, v roce 2005 tak celkově přidal 21 %. Panevropský index DJ Stoxx 50 poklesl v závěrečném týdnu o marginálních 0,1 %, za minulý rok však také rostl o pěkných 21 %. V rámci tohoto benchmarku se nejvíce dařilo akciím společnosti Anglo American Plc (+1,85 %). V Evropě posilovaly i další těžební koncerny, jako jsou BHP Billiton (+2,7 %) a Rio Tinto Group (0,8 %), a to poté, co se cena mědi dostala 28.12. na své historické maximum, cena zlata se dostala za poslední rok výše o 18 %, a je tak na svém 24letém maximu. Druhé v pořadí se v rámci evropské padesátky umístily akcie farmaceutické společnosti Novartis (+1,8 %), dále následovaly akcie čokoládovny Nestle s posílením o 1,7 %. Na opačné straně žebříčku zakočily poslední týden v roce akcie pojišťovny AXA SA (-2,2 %), banky Societe Generale (-1,9 %) a největšího světového výrobce mobilních telefonů, společnosti Nokia OYJ (-1,5 %).


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
05.05.2026
22:41AMD doručilo silná čísla, tržby z datacenter vzrostly o 57 procent
22:00Producenti paměťových čipů vyhnali Nasdaq na nová maxima  
17:21Monetární dominance a inflační duch doby
15:35Bezkonkurenční čínské automobilky?
14:13Ferrari klesly v prvním čtvrtletí dodávky, vyvážily to však prodeje dražších modelů
13:32PayPal bude škrtat a propouštět, nový CEO chce firmu znovu nastartovat
13:07Apple zvažuje diverzifikaci čipů, oslovil Intel a Samsung
12:52SAB Finance a.s.: Oznámení o výplatě podílu na zisku
12:45Preview Novo Nordisku: Pilulka Wegovy vzbudila velký zájem. Bude to stačit?
11:50CSG se ohradila proti analýze Hunterbrook, potvrdila růst vlastní výroby munice o 20 %
11:44Evropa se při klidné ropě úspěšně zvedá. Čeká se na další výsledky a data  
11:32Duolingo díky AI navýšilo zisk i tržby, akcie se však po zveřejnění výsledků propadly o 13 %
10:35Deloitte: Nájmy mezičtvrtletně zdražily o 2,1 procenta na 339 Kč za metr čtvereční
10:22Palantir opět "explodoval". Tržby i zisk táhnou zejména vládní kontrakty, významně vyšší je i výhled
9:59Akcie Pinterestu raketově vzrostly. Inspirativní sociální síť překonala odhady a zlepšila výhled
9:58SALUTEM FUND SICAV, a.s.: Výroční zpráva za rok 2025
9:46UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.: Výroční zpráva za rok 2025
9:26UniCredit překonala očekávání, zlepšila výhled a znovu míří na Commerzbank
8:59Rozbřesk: Obchodní příměří mezi USA a EU se drolí
8:51CSG pod palbou, ještě silnější Palantir a čekání na AMD  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - CPI, y/y