Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

Úterní lepší než očekávané americké statistiky posílily dolar vůči euru

21.12.2005 9:25
Autor: 

Euro vůči dolaru včera otevíralo na 1,2007, ještě v asijském obchodování však začalo ztrácet. Posilou dolaru se pak během dne staly americké statistiky. Trh tentokrát věnoval zvýšenou pozornost zahájení staveb nových domů a počtu vydaných stavebních povolení, oba údaje byly vyšší, než se čekalo a podpořily očekávání solidního růstu ekonomiky. Současně zveřejněný pokles výrobních cen přitom již neovlivnil zvýšené očekávání dalšího růstu amerických sazeb. Měnový pár tak končil den na 1,1859.

Předvánoční statistický týden v Evropě pokračuje ve čtvrtek německou předběžnou inflací a v pátek evropskou platební bilancí. V USA bude ještě dnes zveřejněna konečná hodnota HDP za 3q05, ve čtvrtek pravidelné informace z trhu práce a v pátek zakázky na zboží dlouhodobé spotřeby spolu s prodejem nových domů a konečnou hodnotou důvěry uni Michigan. Dnes nebudou zveřejněny žádné významnější statistiky. Americký HDP je sice prvořadým údajem, jeho finální hodnota by po několika zpřesněních však již neměla doznat výraznějších změn. S blížícími se svátky by se měla snižovat aktivita i na eurodolarovém trhu, to však na druhé straně může vyvolat zvýšenou volatilitu. Po včerejším výraznějším posílení dolaru by měla dnes nastat alespoň částečná korekce.

(ČSOB - denní finanční zpravodaj)

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
09.04.2026
22:00Čísla ze ekonomiky zastíněna vývojem na blízkém východě  
17:05Od jakého dna by se akcie odrážely?
15:04Meta dál šlape do AI. Nově investuje dalších 21 miliard dolarů do CoreWeave
14:05Bloky v Dukovanech bude podle ČEZ možné provozovat až 80 let, vyžádalo by si to miliardové investice
13:20Provoz v Hormuzu se jen tak rychle nenormalizuje. Může to trvat měsíce, varují analytici
12:46ČNB v prvním čtvrtletí koupila pět tun zlata
11:45Ředitel Mercedes-Benz: Cesta vede přes elektromobily i spalovací motory, auta se stávají životním prostorem
10:19Pokračující boje i Fed přibrzdily nadšení investorů, pesimismus by však propuknout neměl  
9:34Meziroční růst českého průmyslu dál zpomalil, v únoru výroba stoupla o 1,3 %
9:00Rozbřesk: Křehké příměří na Blízkém východě. Trhy slaví, realita se ale příliš nemění
8:53Primoco postaví za 750 milionů nový závod v Písku
8:39Ropa znovu roste, protože Hormuz zůstává zavřený, futures jsou v záporu  
6:01Maďarské volby jako klíčový tržní katalyzátor. Investoři sází na změnu kurzu
08.04.2026
22:01Akcie prudce posílily po příměří mezi USA a Íránem, ropa výrazně oslabila  
17:15Ekonomika poroste, inflace také. Co bude dělat Fed?
17:10Írán zastavil tankery v Hormuzském průlivu, Izrael podle něj porušil příměří
15:50Jestli na to máte nervy, využijte poklesů pro vstup, radí Psarofagis z Bloomberg Intelligence  
15:25Delta Air Lines jsou ve ztrátě, celoroční výhled kvůli válce nevydaly
14:40Ziskům o válce nikdo neřekl, trhy se odráží ode dna?
12:54PODCAST Analytický radar: Vyšší cílová cena ČEZ, ale také opatrnost. Restrukturalizace jako klíč?  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
PL - Jednání NBP, základní sazba
8:00DE - Průmyslová výroba, y/y
9:00CZ - Průmyslová výroba, y/y
14:30USA - HDP, q/q a
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
14:30USA - Výdaje na osobní spotřebu, m/m