Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Wall Street posilovala, index S&P je na čtyřletém maximu

    Wall Street posilovala, index S&P je na čtyřletém maximu

    15.12.2005 9:19

    Americká Wall Street včera posilovala, širší index S&P tak zakončil obchodování na nejvyšší hodnotě za poslední čtyři roky. Dělo se tak poté, co vládní statistika ukázala, že ceny dovezeného zboží poklesly více, než ekonomové předpovídali ještě v měsíci listopadu, a kdy americká inflace by měla zvolnit a dále podpořit spekulace na blížící se konec cyklu zvyšování dolarových sazeb v průběhu prvního čtvrtletí 2006. Dovozní ceny klesly v měsíci listopadu o 1,7 %, což je největší sestup od dubna roku 2003. Index S&P během včerejší seance posílil o 0,42, Dow Jones o 0,55 %, technologie mírně ztrácely, kdy index Nasdaq klesl o slabých 0,1 %. Celkově je tak S&P posiluje v posledním čtvrtletí o 3,6 %, Dow Jones o 3 % a Nasdaq o 5,2 %.

    Výraznější nárůst včera zažily akcie společnosti Honeywell, která potvrdila svůj odhad zisku a tržeb pro letošní rok a zároveň oznámila, že očekává více jak 30% nárůst v roce 2006. Společnost Apple Computer Inc. vedla pokles technologických akcií, kdy dvě analytické společnosti snížily doporučení pro tyto akcie díky jejich nadhodnocené ceně. Během včerejšího dne hodnota akcie poklesla o 2,97 USD (-4 %) na 72,1 USD. Celkový poměr rostoucích a klesajících titulů dosáhl téměř 8:5, majitele změnilo 1,63 miliardy akcií, což je o 3 % méně než tříměsíční průměr.


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    10.08.2026
    17:01Pár úvah o plánech FIFA, skutečném podnikání a tržním systému
    15:38PODCAST Týdenní výhled: Výsledková sezóna trenduje díky AI vysoko nad odhady a Bessent brání státní dluhopisy  
    14:44Trumpovy příjmy z licencí loni vzrostly o 71 procent na 59,5 milionu dolarů
    13:25TSMC umlčela obavy z ochlazení AI. Tržby dál rostou o desítky procent
    12:40Trhu s humanoidními roboty vládne Čína. V prvním pololetí se postarala o více než 97 % světových dodávek
    11:19Míra nezaměstnanosti v červenci stoupla na 5 %. Trh práce ale zůstává napjatý
    10:04Rozbřesk: Extrémní sucho a nízká hladina Rýna je další komplikací pro německý průmysl
    8:50Trhy věří Evropě, geopolitická rizika však zůstávají ve hře  
    6:07PREVIEW: ČEZ by měl vykázat slabší provozní výsledky. K růstu zisku ale pomůže konec windfall tax  
    09.08.2026
    8:35Víkendář: Nebojte se, Warsh ve skutečnosti nemá velení
    08.08.2026
    8:41Víkendář: Trhy nemají rády prázdné řeči
    07.08.2026
    22:05Slabá data z trhu práce pomohla akciím  
    17:51Akcie v optimismu, průmysl v extrémním, dluhopisy neprotestují
    16:20UEFA vs. FIFA a „tajné plány vytvořené bezcharakterními lidmi, které mají pochybné přínosy pro samotný fotbal“
    15:35Akce Fedu se odsouvá, americký trh práce překvapil opět negativně
    14:46Vysychající řeky a ničivé požáry v Evropě. Klimatická rizika dopadají na průmysl, ekonomiku i finanční trhy  
    12:55Co je vlastně cílem americké centrální banky? Nasliboval toho Warsh příliš?
    12:35Po raketovém růstu přichází vybírání zisků. Zaměstnanci SpaceX prodávají akcie
    12:26Závěr týdne je pro akcie převážně pozitivní při vyčkávání na nová data  
    11:52ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    10:00CZ - Nezaměstnanost