Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

MF: „Zlepšení podmínek v bankovním sektoru“ ve vládě přerušeno

01.12.2005 10:11
Autor: 

Následuje tisková zpráva MF:
Vláda na včerejším zasedání na návrh ministra financí Bohuslava Sobotky přerušila projednávání materiálu Ministerstva financí Zlepšení podmínek v bankovním sektoru. „Ministerstvo financí od počátku dává přednost účinné samoregulaci před legislativními zásahy do bankovnictví, proto jsme se rozhodli dát bankám ještě jeden týden na projednání řešení některých bodů materiálu formou společné dohody,“ vysvětluje ministr Sobotka. Vláda se k projednávání materiálu vrátí na své příští schůzi 7. prosince.

Materiál byl vládě předložen v souladu s jejím programovým prohlášením, které stanoví, že vláda bude rovněž věnovat pozornost posílení ochrany klientů v oblasti finančního trhu. Obsahem materiálu jsou základní návrhy na legislativní a nelegislativní změny ve 28 oblastech, ke kterým by se mělo přistoupit v zájmu posílení postavení klientů bank a zvýšení transparentnosti finančního trhu v ČR v souladu se standardy a trendy obvyklými v členských zemích Evropské unie.

Klíčovým nástrojem k dosažení tohoto cíle je uzavření dohody s bankami ve formě písemného Memoranda, které představuje vhodnou formu samoregulačního řešení. Některé oblasti budou řešeny úpravou platné legislativy. Ministerstvo financí také připravuje vydání několika doporučení bankovnímu sektoru. Podmínky ochrany spotřebitelů na finančním trhu budou nadále sledovány a vyhodnocovány.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
08.04.2026
15:50Jestli na to máte nervy, využijte poklesů pro vstup, radí Psarofagis z Bloomberg Intelligence  
15:25Delta Air Lines jsou ve ztrátě, celoroční výhled kvůli válce nevydaly
14:40Ziskům o válce nikdo neřekl, trhy se odráží ode dna?
12:54PODCAST Analytický radar: Vyšší cílová cena ČEZ, ale také opatrnost. Restrukturalizace jako klíč?  
11:36Nejhorší je za námi a akcie rychle mažou válečné ztráty. Najdou i nový motor růstu?  
11:31Příměří s Íránem zanechává pět hlavních nezodpovězených otázek
11:15UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.: Oznámení výplaty úrokového výnosu z HZL XS2764457078
10:03JPMorgan: Akcie zřejmě našly dno, příměří s Íránem oživuje chuť riskovat  
9:10Příměří přineslo úlevu na ropě. Brent je pod 94 dolary
8:59ČEZ, a.s.: Konsolidovaná zpráva o platbách orgánům správy členského státu EU nebo třetí země za rok 2025
8:57Rozbřesk: Další íránské TACO potvrdilo silnou vazbu forexu na ropu
8:47Írán, USA a Izrael souhlasí s příměřím, Hormuz se otevře. Ropa prudce klesá, futures vystřelily nahoru  
6:04Stabilizující se trh práce a ropná normalizace od poloviny dubna?
07.04.2026
17:46Jak by to mohlo letos a příští rok vypadat s americkou a evropskou ekonomikou?
15:44PODCAST Týdenní výhled: Trh přestal brát Trumpovy hrozby vážně, americká inflace má skokově narůst  
14:50Wall Street čeká silná výsledková sezóna, trhy ale sledují válku a ropu
14:21Výsledková sezóna v USA: Kalendář pro 1. čtvrtletí 2026
14:20Výsledková sezóna v Evropě: Kalendář pro 1. čtvrtletí 2026
14:20Výsledková sezóna Česko: Kalendář pro 1. čtvrtletí 2026
12:21OpenAI, Google a Anthropic se spojují proti čínským kopiím svých AI modelů

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00DE - Průmyslové objednávky, y/y
11:00EMU - Maloobchodní tržby, y/y
20:00USA - Zápis z jednání FOMC