Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Po několika dnech konečně růst - zájem je v Praze hlavně o ČEZ a Unipetrol

Po několika dnech konečně růst - zájem je v Praze hlavně o ČEZ a Unipetrol

16.11.2005 15:21

Český trh dnes, po několika poklesových seancích, konečně roste. Hlavním lídrem jsou akcie ČEZ a Zentivy. Na obou akciích vidíme silný zájem jak od lokálních tak i zahraničních kupců a i objemy jsou na těchto tilulech velmi slušné. Český Telecom se obchoduje okolo 490 korun, kde jsou však prodejci realizující dlouhodobé zisky, kteří navíc přesouvají peníze do akcií ČEZ. Zentiva se dnes obchodovala nad 1090 korunami, zde ale začalo operovat několik prodejců.

Unipetrol také po několika propadech, způsobených horšími výsledky, silněji roste. Přidává 3,2 % a opět se obchoduje nad 230 korunami. Celkově se trhu ulevilo, že již nevidí tak veliký prodejní tlak jako v posledních dnech, a tak se začínají objevovat první kupci. Na maďarském trhu je vidět několik silných kupců, hlavně na akciích MOL (+3,8 %) a Richter Gedeon (+3 %) naopak na polském trhu operují silnější prodejci na bankovních akciích. Akcie PEKAO spadly o 3 % a akcie banky PKO dokonce o 3,41 %.


Váš názor
  • K tématu
    17.11.2005 7:33

    Unipetrol se jako malý hráč veze na vlně momentální konjuktury, tažené petrochemickými lídry. Zatím se jedná o podživeného ježka, který by nebyl schopen přežít krutější zimu. Naštěstí přišel v hodině dvanácté PKN Orlen. Boží hovada Babiš, Švarc, Věk, Kuliha, Tesařík, Cingr, Zikmund a spol. už nemůžou dále paralyzovat a deklasovat českou petrochemii. Tato kapitola skončila.
    Sonja JH
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data