Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

Wall Street oslabuje nízký index spotřebitelské důvěry

27.09.2005 17:33

Půl hodiny od začátku obchodování se Wall Street držel v kladných číslech, poté však trh začal ztrácet, když index spotřebitelské důvěry klesl na 86,6 oproti srpnové hodnotě 105,5. Analytici předpovídali pokles na hodnotu 95. Index se tak dostal nejníže od října 2003.

Nejvíce v úvodu obchodování ztrácí Delphi (-4,68 %), Calpine (-3,69 %) a Texas Instrument (-1,92 %). Akcie společnosti Boston Scientific ztrácejí poté, co investiční společnost Merrill Lynch snižuje doporučení pro tyto akcie na "neutrální" z původního "kupovat".

Akcie Pepsi Bottling přidávají 0,39c (+1,41 %) poté, co společnost vykázala čistý zisk 205 mil. USD/82 centů na akcii. Tržby za třetí čtvrtletí vzrostly o 7,3 %. Jednou z dalších akcií, které posilují, je akcie Boeing , která od začátku obchodování posiluje o 0,91 USD (+1,44 %) na 65,6 USD. Jedním z důvodů je, že společnost uzavřela prozatímní dohodu o nových mzdových podmínkách se svými mechaniky, která se zaměřuje na důchodové pojištění zaměstnanců.

Americké akciové indexy necelé dvě hodiny od začátku obchodování ztrácejí - index Dow Jones -0,2 %, širší S&P500 oslabuje -0,33 % a technologický Nasdaq pak -0,3 %.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
08.05.2026
22:03Wall Street rozšiřuje AI sázku: Intel ožívá, Fluence Energy exploduje  
17:58Horská dráha s odměnou na konci roku
16:28Co se stane, když necháme AI dělat naši práci…
15:56FAO: Světové ceny potravin v dubnu třetí měsíc za sebou rostly
14:46Tržby Toyoty byly loni rekordní, zisk ale kvůli americkým clům klesl o 19,2 pct.
14:39JPMorgan: Proč slabá rally může akciím paradoxně pomoci  
12:23Perly týdne: Dobrá kombinace pro akcie a testování Fedu
10:37PODCAST Trhy & Bohatství: Jediná česká firma na londýnské burze. Martin Vohánka o budoucnosti dopravy a proměně Eurowag
9:22Tržby nad očekávání, zisk pod tlakem. MercadoLibre obětuje ziskovost ve prospěch expanze, akcionářům se to nelíbí
8:51Pražská burza zavřená. Svět sleduje Írán, Trumpa a britské volby  
6:15Gundlach: Na zlatu přijde lepší bod vstupu, sazby půjdou letos spíš nahoru než dolů
07.05.2026
22:01Divoké povýsledkové reakce v US  
17:18Příběh, v němž je S&P 500 na 16 000 bodech
15:50Ferguson: Nařčení, kterým Powell čelí, nejsou žádné detaily. Zůstává, aby se vše vyřešilo
14:31Vyšší inflace s ČNB nepohnula. Úroková sazba zůstává na 3,5 procenta
13:32Morgan Stanley: Zisky technologických firem přebíjí obavy z geopolitiky. Odhady pro rok 2026 rostou  
12:18Goldman Sachs: Americká ekonomika neuvěřitelně odolná, nesnažte se nyní časovat akciový trh
11:26Vlna optimismu v Evropě slábne, akciové trhy se konsolidují. Koruna před ČNB sílí  
11:12Čtvrtletní zisk Shellu kvůli vyšším cenám ropy a plynu vzrostl o 24 procent
11:00Arm naráží na výrobní limity u nových AI čipů, akcie padají i přes rekordní tržby

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Čína - Obchodní bilance, mld. USD