Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Česká měna včera ztrácela, pokles se dává do souvislosti s vývojem preferencí polské strany Právo a spravedlnost

Česká měna včera ztrácela, pokles se dává do souvislosti s vývojem preferencí polské strany Právo a spravedlnost

22.09.2005 9:20
Autor: 

Koruna vůči euru otevírala v úterý na 29,350. Brzy po otevření trhu česká měna spolu s ostatními měnami ztrácela. Jejich pokles se dává do souvislosti s vývojem preferencí polské strany Právo a spravedlnost oproti dosud vedoucí Občanské platformě. Měnový pár EUR/CZK tak prorazil úroveň 29,4, odkud se sice na čas vrátil, odpoledne však pokles síly koruny pokračoval a ta končila obchodování na 29,500. Protože pro oslabení koruny nejsou žádné fundamentální důvody, je zřejmě možné dát odpolední ztráty do souvislosti s politickými hrátkami, které se ze Slovenska přesunuly i do Čech. Navíc se zdá, že stejně jako se delší dobu držela nad úrovní 29,00, současné rozpětí, kde by se delší dobu držela, se posouvá výše. Tento týden je bez významnějších statistik, na pořadu nejsou ani jiné ekonomické události. Po včerejším dohadování o novém zákoníku práce a výměně názorů mezi vládními stranami se pozornost přesouvá do politické oblasti. Každá nepříznivá událost se pak na měně bohužel odrazí.

Také dnešní den by na domácí ekonomické scéně měl být klidný, koruna tak bude opět záviset na vývoji vztahů uvnitř vládní koalice a pohybech okolních měn. Vyšší volatilita zřejmě přetrvá. Týdenní horizont 29,30 - 29,69.

Dnes očekáváme korunu v pásmu 29,39 – 29,64 za euro. Kurz EUR/CZK dnes začíná na 29,505. Vůči dolaru dnes koruna začíná na 24,155 a měla by se pohybovat v intervalu 23,90 – 24,50 USD/CZK.

(ČSOB - denní finanční zpravodaj)

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
08.07.2026
6:00Opční trh vysílá smíšené signály. Poptávka po zajištění proti poklesu sílí  
07.07.2026
22:02Technologické tituly korigovaly, investoři vybírali zisky v čipech  
17:10Mistrovství světa ve fotbale a americko-evropská přetahovaná
15:19SpaceX míří do Nasdaq 100. Pasivní fondy mohou do tohoto titulu poslat miliardy dolarů  
13:45Volkswagen pod lupou: šéf koncernu volá po hlubokém řezu, překážkou budou odbory a politici  
12:05Investiční výhled na druhé pololetí: Hlavní makro teze a rizika  
11:37Jan Bureš: Maloobchod opět šlape na plyn, česká ekonomika by měla zrychlit
11:31Evropské akcie smíšené, americké futures červené. Reakce na Samsung dokládá narušený sentiment  
11:07Přebytek obchodu klesl v květnu na 9,9 miliardy korun
10:58Inflace v Česku v červnu značně zpomalila. Pomohlo zlevnění potravin a energií
10:39Květnový maloobchod v Česku výrazně zrychlil. Spotřebitelé utráceli za oblečení i nákupy na internetu
10:22Samsung zdvojnásobil tržby a zapsal si 19násobný zisk, přesto zklamal. Akcie klesly přes 10 procent
9:00Rozbřesk: Inflace v letních měsících klesne pod cíl, bude to však jen dočasné
8:51Trhy sledují summit NATO i napětí v Hormuzském průlivu  
6:07Čínský šok 2.0, jeho přínosy a negativa pro Evropu
06.07.2026
17:03Americké akcie nebyly podle určitého pohledu nikdy levnější než nyní
15:43AFP: Čínská firma nabízí věrohodné a "vždy věrné" humanoidní roboty
13:15Porsche se chystá zrušit další 4 000 pracovních míst
12:49Investiční výhled na druhé pololetí: Poptávka po kapitálu a obrat v politice ECB a Fedu  
10:00Strnad má podle médií zájem o podíl v Pirelli

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
PL - Jednání NBP, základní sazba
20:00USA - Zápis z jednání FOMC