Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Koruna začala proti dolaru o 22 h silnější, konec týdne však vidíme spíše negativně

Koruna začala proti dolaru o 22 h silnější, konec týdne však vidíme spíše negativně

16.09.2005 10:25
Autor: Tomáš Vlk, Patria Finance

Páteční seanci začala koruna mírně růstově na 29,13 Kč/EUR. Dopoledne pak obchoduje na hladině včerejšího závěru 29,17 Kč/EUR. Nečekají se žádné podstatné zprávy z ČR, důležitá bude spíše celková nálada investorů na střední Evropu. Tam dnes dochází k negativní korekci na zlotém i forintu, naopak slovenská koruna vyčkává, možná v napětí, jak se bude dál vyvíjet politická situace. Oslabení forintu se zlotým by v průběhu dne mohlo negativně ovlivnit také českou korunu, výraznější ztráty však nečekáme.

Proti dolaru koruna otevřela s výrazným 22haléřovým ziskem na 23,66 Kč/USD, v ranním obchodování pak vrací část zisků a obchoduje na 23,75 Kč/USD. Zde se kurz pohybuje ruku v ruce s pohybem americké měny na světových trzích. Dolar poté, co nepokořil hranici 1,22 korigoval až na 1,2300 USD/EUR. Aktuální kurz je 1,2280 USD/EUR. Směr dolů nakonec dolaru ukázalo poslední z mnoha včera zveřejněných čísel - index philadelhpského Fedu. Ten poklesl více, než se čekako a zvýšil tak pochybnosti o opodstatnění síly americké měny. Dnes budou trhy čekat hlavně na TIC data o přílivu zahraničního kapitálu do USA. Ve výhledu několika dní je rizikem jednání Fedu. Další zvýšení sazeb v úterý je očekáváno, přesto panuje velká nejistota o dalším vývoji sazeb. Negativní náznaky v komentáři Fedu tak mohou dolar oslabit.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
07.07.2026
17:10Mistrovství světa ve fotbale a americko-evropská přetahovaná
15:19SpaceX míří do Nasdaq 100. Pasivní fondy mohou do tohoto titulu poslat miliardy dolarů  
13:45Volkswagen pod lupou: šéf koncernu volá po hlubokém řezu, překážkou budou odbory a politici  
12:05Investiční výhled na druhé pololetí: Hlavní makro teze a rizika  
11:37Jan Bureš: Maloobchod opět šlape na plyn, česká ekonomika by měla zrychlit
11:31Evropské akcie smíšené, americké futures červené. Reakce na Samsung dokládá narušený sentiment  
11:07Přebytek obchodu klesl v květnu na 9,9 miliardy korun
10:58Inflace v Česku v červnu značně zpomalila. Pomohlo zlevnění potravin a energií
10:39Květnový maloobchod v Česku výrazně zrychlil. Spotřebitelé utráceli za oblečení i nákupy na internetu
10:22Samsung zdvojnásobil tržby a zapsal si 19násobný zisk, přesto zklamal. Akcie klesly přes 10 procent
9:00Rozbřesk: Inflace v letních měsících klesne pod cíl, bude to však jen dočasné
8:51Trhy sledují summit NATO i napětí v Hormuzském průlivu  
6:07Čínský šok 2.0, jeho přínosy a negativa pro Evropu
06.07.2026
17:03Americké akcie nebyly podle určitého pohledu nikdy levnější než nyní
15:43AFP: Čínská firma nabízí věrohodné a "vždy věrné" humanoidní roboty
13:15Porsche se chystá zrušit další 4 000 pracovních míst
12:49Investiční výhled na druhé pololetí: Poptávka po kapitálu a obrat v politice ECB a Fedu  
10:00Strnad má podle médií zájem o podíl v Pirelli
9:12EasyJet v zásadě souhlasí s nabídkou na převzetí od firmy Castlelake
6:02Trhy za sebou mají nejlepší kvartál od roku 2020. Podle stratégů ještě mají kam růst  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00DE - Průmyslová výroba, y/y
9:00CZ - CPI, y/y
9:00CZ - Maloobchodní tržby, y/y
9:00CZ - Obchodní bilance - nár. pojetí, mld. Kč