Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Koruna se při pátku konsoliduje, krátkodobý výhled je spíše negativní

Koruna se při pátku konsoliduje, krátkodobý výhled je spíše negativní

12.08.2005 10:29
Autor: Tomáš Vlk, Patria Finance

Pátek přináší uklidnění do obchodování s korunou. Po ranních datech, která výrazněji nepřekvapila a na kurz neměla téměř vliv, se koruna obchoduje na hranici 29,40 Kč/EUR, tedy proti včerejšku jen mírně silnější. Index cen výrobců za červenec vyšel podle očekávání našeho i tržního, průmyslová výroba byla mírně nad odhady, když za červen přidala 3,7 %. Z ostatních středoevropských měn vykazuje výraznější pohyb jen forint, který oslabuje proti euru na 243,50 HUF/EUR. Dnešní obchodování by mělo zůstat klidnější, možné je mírné oslabení koruny. Rizikem je americký zahraniční obchod, při překvapení by se volatilita z dolaru mohla přenést i na ostatní měny. V horizontu několika následujících dní je na koruně pravděpodobné další vybírání zisků po předchozím prudkém posílení kurzu. Kurz by se mohl dostat na úroveň 29,50 Kč/EUR.

Koruna proti dolaru dnes otevřela posílením na 23,59 Kč/USD, a to díky dalšímu oslabení dolaru. Dnešní data z Francie nebyla pro kurz důležitá, americká měna pokračuje v ústupu před důležitým údajem o zahraničního obchodu, aktuálně se obchoduje na 1,2475 USD/EUR (109,55 JPY/USD). Obchodní bilance USA bude negativně ovlivněna rekordními a stále rostoucími cenami ropy, proto může být horší než dříve sestavený tržní konsensus, který je na -57,2 miliardy USD. Do zveřejnění obchodní bilance ve 14:30, která pravděpodobně ukáže americké měně další krátkodobý směr, by kurz mohl zůstat klidný.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
14.01.2026
13:15Bank of America překonala odhady, pomohl silný trading a růst příjmů z úvěrů
11:58Start výsledkové sezóny nepřesvědčil, takže se čeká na další čísla. Hlavní trhy obchodují smíšeně  
11:38Když virtuální realita narazí na realitu. Meta škrtá v Reality Labs a přesouvá zdroje
10:59Cena stříbra poprvé překročila 90 dolarů za unci
9:42CSG oficiálně oznámila plán vstoupit na burzu v Amsterdamu. Může jít o největší IPO v obranném průmyslu
9:31Autopilot „na paušál“. Tesla mění cenovou politiku pro systém samořízení, nyní bude skrze měsíční předplatné
9:26Přebytek zahraničního obchodu Číny byl loni navzdory americkým clům rekordní
8:49Rozbřesk: Jediná jistota roku 2026? Rozkolísaná geopolitika
8:47Amsterdamské IPO CSG za 750 milionů eur, stříbro na dalším rekordu a SpaceX nabízí Íránu bezplatný internet  
6:06Strnad: Riskoval jsem a rozjeli jsme se. Chci, aby CSG byla globální
13.01.2026
22:00Americké akciové indexy v červených číslech po CPI datech.  
17:08Nejdůležitější ekonomický příběh letošního roku
15:36JPMorgan překvapil poklesem investičního bankovnictví. Obchodování a čistý úrokový výnos ale drží výsledky nad očekáváním  
15:26Americká inflace drží tempo, prosinec přinesl dražší potraviny i levnější auta  
13:42Výsledky JPMorgan: Silný rok, ale na nový rekord nestačil
13:21Akcie Delta Air Lines klesají po výsledcích a celoročním výhledu o pět procent
12:17Velké centrální banky se postavily za Powella
12:10Trumpův tah proti Íránu může zničit křehké příměří s Čínou
11:34Před inflací a výsledky JPM se dnes obchoduje opatrně  
10:41Datacentra zvedají ceny elektřiny. Trump tlačí na technologické giganty, aby podnikli opatření

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Čína - Obchodní bilance, mld. USD
PL - Jednání NBP, základní sazba
14:30USA - Maloobchodní tržby, m/m
14:30USA - PPI, y/y
16:00USA - Prodeje starších domů, m/m