Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Povýsledková euforie posouvá pražskou burzu na nová maxima, růstové momentu udržují především banky a ČEZ

    Povýsledková euforie posouvá pražskou burzu na nová maxima, růstové momentu udržují především banky a ČEZ

    03.08.2005 14:37

    Pražská burza ve středu navršuje své zisky, podpořena především pozitivním vývojem bankovních titulů a akcií ČEZ. Index PX-D se dostává na nové maximum 3148 bodů, objem obchodů ve SPADu přitom dosahuje spíše jen průměrných 1,1 mld. Kč.

    ČEZ posiluje o 1,5 % na 533 Kč, když se několik investorů nechalo inspirovat zvýšeným doporučením od domácí banky. Zvýšenou aktivitou po oznámených pololetních výsledcích hýří také analytici u obou bankovních titulů. Erste pod vlivem série pozitivně laděných analytických komentářů posiluje o 1,3 % na 1295 Kč, akcie KB, které procházely euforickým vývojem již v minulých dnech, dnes přidávají 0,3 % na 3386 Kč, úroveň 3400 Kč přitom prozatím vykazuje rezistenci.

    Více než procentní nárůst evidují také akcie Central European Median poté, co naši analytici vydali doporučení "kupovat" s cílovou cenou 53 USD.


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    07.08.2026
    22:05Slabá data z trhu práce pomohla akciím  
    17:51Akcie v optimismu, průmysl v extrémním, dluhopisy neprotestují
    16:20UEFA vs. FIFA a „tajné plány vytvořené bezcharakterními lidmi, které mají pochybné přínosy pro samotný fotbal“
    15:35Akce Fedu se odsouvá, americký trh práce překvapil opět negativně
    14:46Vysychající řeky a ničivé požáry v Evropě. Klimatická rizika dopadají na průmysl, ekonomiku i finanční trhy  
    12:55Co je vlastně cílem americké centrální banky? Nasliboval toho Warsh příliš?
    12:35Po raketovém růstu přichází vybírání zisků. Zaměstnanci SpaceX prodávají akcie
    12:26Závěr týdne je pro akcie převážně pozitivní při vyčkávání na nová data  
    11:52ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
    11:00Perly týdne: Zlato nahoru a SpaceX k 10 bilionům dolarů
    10:30Hlavní akcionář Volkswagenu je ve ztrátě, automobilku vyzval k rychlým opatřením
    8:59Komerční banka, a.s.: Výpis z obchodního rejstříku
    8:51Výsledky oznámily CSG a Gen Digital, Trump uvalil nová cla. Evropa zahájí opatrně  
    8:47Rozbřesk: Koruna po holubičím překvapení ČNB v defenzivě
    8:14CSG výrazně překonala odhady. Obranná divize táhne růst, výhled potvrzen
    5:50Srpen přeje dividendám. CNBC vybírá mezi aristokraty s růstovým potenciálem i pravidelným výnosem
    06.08.2026
    15:57ČNB ve vyčkávacím režimu, zvýšení sazeb ale zůstává dále ve hře
    15:31Zásoby plynu v EU jsou pro toto období rekordně nízké, ukazují data
    14:47Růst MercadoLibre akceleruje na 50 %. Podle trhu ale roste příliš draze  
    14:37Bankovní rada ČNB podle očekávání drží základní úrokovou sazbu na 3,75 procentech

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    Nebyla nalezena žádná data