Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    V Evropě se dnes daří hlavně automobilkám, DaimlerChrysler překvapil

    V Evropě se dnes daří hlavně automobilkám, DaimlerChrysler překvapil

    28.07.2005 11:17

    Dnešní burzovní obchodování kopíruje včerejší dopolední vývoj, kdy se opět hlavní západoevropské indexy dostávají v průměru o 0,5 % výše. Index DJ STOXX 50 je nyní silnější o 0,41 %, nejvíce se v rámci evropské padesátky dnes daří automobilovým a technologickým společnostem. Automobilový sektor nyní posiluje o 2,97 %, technologický je výše o 1,14 %.

    Společnost DaimlerChrysler AG posiluje o 2,87 % a vede tak dnešní žebříček celoevropského indexu. Této společnosti se daří poté, co zveřejnila své výsledky za druhé čtvrtletí, zisky vzrostly o 28 % na 737 milionů eur, očekávání analytiků zjištěné společností Bloomberg bylo o 156 milionů nižší.

    Druhým v pořadí za DaimlerChrysler je dnes španělská Telefonica posilující o 1,9 %, po ní se daří i švýcarské čokoládovně Nestle, ta přidává 1,87 %. Na druhé straně barikády se během dnešního dopoledne ocitá Siemens (-2,39 %), společně s British Telecomem (-1,49 %) a společností Royal Dutch (-0,98 %).

    Co se týká ostatních hlavních evropských burzovních indexů, pak německý DAX je momentálně výše o 0,49 %, britský FTSE posiluje o 0,26 %, francouzský CAC 40 sílí o 0,64 %.


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    08.08.2026
    8:41Víkendář: Trhy nemají rády prázdné řeči
    07.08.2026
    22:05Slabá data z trhu práce pomohla akciím  
    17:51Akcie v optimismu, průmysl v extrémním, dluhopisy neprotestují
    16:20UEFA vs. FIFA a „tajné plány vytvořené bezcharakterními lidmi, které mají pochybné přínosy pro samotný fotbal“
    15:35Akce Fedu se odsouvá, americký trh práce překvapil opět negativně
    14:46Vysychající řeky a ničivé požáry v Evropě. Klimatická rizika dopadají na průmysl, ekonomiku i finanční trhy  
    12:55Co je vlastně cílem americké centrální banky? Nasliboval toho Warsh příliš?
    12:35Po raketovém růstu přichází vybírání zisků. Zaměstnanci SpaceX prodávají akcie
    12:26Závěr týdne je pro akcie převážně pozitivní při vyčkávání na nová data  
    11:52ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
    11:00Perly týdne: Zlato nahoru a SpaceX k 10 bilionům dolarů
    10:30Hlavní akcionář Volkswagenu je ve ztrátě, automobilku vyzval k rychlým opatřením
    8:59Komerční banka, a.s.: Výpis z obchodního rejstříku
    8:51Výsledky oznámily CSG a Gen Digital, Trump uvalil nová cla. Evropa zahájí opatrně  
    8:47Rozbřesk: Koruna po holubičím překvapení ČNB v defenzivě
    8:14CSG výrazně překonala odhady. Obranná divize táhne růst, výhled potvrzen
    5:50Srpen přeje dividendám. CNBC vybírá mezi aristokraty s růstovým potenciálem i pravidelným výnosem
    06.08.2026
    15:57ČNB ve vyčkávacím režimu, zvýšení sazeb ale zůstává dále ve hře
    15:31Zásoby plynu v EU jsou pro toto období rekordně nízké, ukazují data
    14:47Růst MercadoLibre akceleruje na 50 %. Podle trhu ale roste příliš draze  

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    Nebyla nalezena žádná data