Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Manažeři hedge-fondů, Ti se mají...

Manažeři hedge-fondů, Ti se mají...

27.06.2005 13:42
Autor: Petr Žabža, Patria Finance

Podle výsledků posledního průzkumu, prováděného londýnským CFA Institute a Russell Reynolds Associates, dostávají britští manažeři hedge-fondů o 58 % vyšší plat než jejich nejbližší konkurenti z klasických podílových fondů, penzijních fondů a makléřských společností. Za loňský rok dostal „průměrný“ manažer hedge-fondu výplatu ve výši 344 128 liber proti 217 048 librám u ostatních typů „správcovských“ pozic. Deset nejlepších portfolio-manažerů klasických fondů si v loňském roce přišlo na průměrných 647 185, deset nejlepších manažerů v segmentu hedge-fondů vydělalo průměrně 1,5 milionu dolarů.

To je však nic proti tomu, co vydělávají nejlepší světoví hedge-fond manažeři – deset nejlepších dostalo v loňském roce více jak 251 milionů dolarů každý. Letošek však podobnou bonanzu neslibuje, hedge-fondy mají poměrně velké problémy dodat svým podílníkům výrazně nadprůměrné výnosy. Podle Hedge Fund Research Inc. se za prvních pět měsíců letošního roku pohybují zisky jen velmi mírně „nad nulou“.

Zdroj dat: Bloomberg LP


Váš názor
  • proc ne?
    27.06.2005 23:30

    Jestlize jsou manageri hedge fondu placeni z vynosu fondu a ne z objemu spravovanych penez, tak proc ne?? Necht maji 10x tolik, pokud to bude ze zisku.
    bacteria
Aktuální komentáře
06.04.2026
14:36Big Tech ztrácí roli bezpečného přístavu. Valuace klesají, zisky ale zůstávají silné  
11:25Boockvar: Naděje na pokles sazeb jsou pryč
7:53Dunnová: Investoři řeší, kdo ponese dlouhodobé náklady války. Banky na volatilitě vydělají  
05.04.2026
10:07Víkendář: Možná je načase, aby se Švédsko připojilo k euru
04.04.2026
10:04Víkendář: Pro a proti členství v eurozóně
03.04.2026
16:16Pár poznámek k chování zlata
11:33Perly týdne: Ztratily automobilky kontakt s reálnými lidmi?
10:36Přehled (ne)obchodování na trzích přes Velikonoce 2026
8:09Tržní houpačka pokračuje. Barclays radí zaměřit se na defenzivu a vybírá konkrétní tituly  
02.04.2026
22:00Trump i nadále hrozí tvrdými útoky  
17:17Jak daleko je akciový trh od skutečného pesimismu?
15:22Státy Perského zálivu zvažují nové ropovody, aby se vyhnuly Hormuzu
15:04Tvrdý pád perly maďarské burzy 4iG. Trh zpochybňuje byznys postavený na Orbánově moci
13:38Vláda zastropuje marže distributorů paliv a sníží spotřební daň u nafty
13:11Yardeni si myslí, že sazby se letos nezmění a „na paniku už je pozdě“. Slok nevěří v růst sazeb
11:56Česká spořitelna a.s.: Výroční zpráva za rok 2025
11:41ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
11:22Náskok Novo Nordisku je pryč. Eli Lilly dostala zelenou a na trh posílá svou první pilulku na hubnutí
9:23Rozbřesk: Nižší růst ekonomiky, nižší daňové inkaso pro státní rozpočet
8:45Trump opět eskaluje hrozby Íránu, padají naděje na brzký konec války i futures. Ropa nad 107 dolary za barel  

Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    Nebyla nalezena žádná data