Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Český trh prochází celkovou korekcí, nejvíc vracejí tituly, které v minulých dnech nejvýrazněji rostly

Český trh prochází celkovou korekcí, nejvíc vracejí tituly, které v minulých dnech nejvýrazněji rostly

21.06.2005 15:19

Český trh dnes prochází celkovou korekcí a index PX-D ztrácí 1,3 %. Největšími poklesy trpí akcie, které v posledních týdnech předvedly neskutečně silnou výkonnost. Hlavně akcie ČEZ a KB poskočily v posledních týdnech o více než 20 %, a tak dnešní korekce o 2,3 % se dá nazvat zdravou a logickou. Na poklesu ČEZ se také podepsalo snížení doporučení od naší společnosti na HOLD z BUY, a to z důvodu současného silného zhodnocení akcií, nicméně cílovou cenu jsme ponechali beze změn na 515 korunách. Komerční banka po několika neúspěšných pokusech v posledních dnech zdolat 3300korunovou hranici svůj trend úplně otočila a nyní se obchoduje u hodnot 3150 korun, zde se však nalézá celkem slušná podpora.

Zentiva, která dnes po ránu vystřelila na hodnoty až 930 korun po zprávách o možném převzetí rumunské společnosti Terapia ale svůj růst neudržela a pod tlakem zahraničních prodejců se propadla až pod 900 korun. Také Tabák zažil nepříjemné chvilky v prvních hodinách obchodování, kdy oslaboval o více než 3 % bez větších fundamentálních zpráv, a tak tento pokles několik investorů využilo k levným nákupům. Objemy obchodů jsou dnes nadprůměrné a převyšují 100 miliónů dolarů.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
02.02.2026
13:23SpaceX a xAI údajně jednají o fúzi. Musk chce spojit rakety a umělou inteligenci
13:19Walt Disney vykázal rekordní tržby ze zábavních parků a výletních plaveb
13:15Týdenní výhled: Výprodej drahých kovů dolehl i na akcie, na programu trh práce, ECB i ČNB  
12:03Drahé kovy dál padají, trhy se však už snaží hledat lokální dno  
11:15Bitcoin se ráno dostal na desetiměsíční minimum
10:34Dominik Rusinko: Český průmysl i v novém roce přešlapuje na místě
10:08Nvidia zchladila megainvestici do OpenAI a opět vyvolala debatu o cirkulárních dohodách
8:48Trhy v červených číslech, komodity ve výprodeji. Investoři sledují Fed i Nvidii  
8:46Rozbřesk: Startuje klíčový týden pro české sazby, čeká nás lednová inflace a zasedání ČNB
6:08Marcus: Mění se sentiment vůči umělé inteligenci, velké technologie dělají všechny v podstatě to samé
01.02.2026
6:09Víkendář: Lidé nejsou placeni za své vzdělání, ale za odborné znalosti. Promluví do toho AI?
31.01.2026
6:02Víkendář: Jak jsou na tom nyní americké a čínské modely ve využívání umělé inteligence?
30.01.2026
22:04Výprodej bez úkrytu: ztrácejí akcie i drahé kovy  
17:33Zlevňující drahý dolar
15:48SoFi překonala očekávání trhu. Silné výsledky byly navíc posíleny výhledem na rok 2026  
15:23Výhled na výsledky Monety: Vyšší náklady stáhnou zisk, úrokové výnosy zůstávají silné  
14:19Ropní giganti Chevron a Exxon Mobil s nižším ziskem, úspory jim ale pomohly nad odhady analytiků
14:13Perly týdne: Cla platí sami Američané a na trhu se zlatem se dějí věci
14:11Evropská ekonomika zpomaluje, ale drží se. Španělsko táhne, Německo mírně ožívá, ČR zpomaluje
13:43Apple slaví rekordní Vánoce. iPhone táhne, pozornost se soustředí na marže a AI  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:30CZ - PMI v průmyslu
16:00USA - Index ISM v průmyslu