Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Indexu S&P 500 se minulý týden podařilo odmazat všechny letošní ztráty...

Indexu S&P 500 se minulý týden podařilo odmazat všechny letošní ztráty...

20.06.2005 14:18
Autor: Petr Žabža, Patria Finance

Řada relativně pozitivních makroekonomických zpráv pomohla americkým investorům odhlédnout od vytrvale rostoucí ceny ropy, index S&P 500 odmazal veškeré letošní ztráty a týden končil na 1216,96 bodech. Dařilo se těžebním a ropným společnostem (Valero Energy Corp. a Phelps Dodge Corp.), KB Home a Best Buy Co. rostly díky zvýšeným odhadům ziskovosti ze strany vlastního managementu. Všechny tři hlavní indexy zaznamenaly pět dní růstu v řadě – S&P poskočil o 1,6 %, Dow Jones Industrial Average posílil o 1,1 % na 10 623,07 bodů a technologický Nasdaq Composite přidal 1,3 %.

* Energie a suroviny – jednalo se o nejvýnosnější skupinu v rámci všech sektorů indexu S&P 500, energie přidaly 5,1 %, zatímco suroviny posílily o 3 %. Valero Energy Corp. poskočilo o 7,9 % na cenu 79,95 USD poté, co společnost oznámila očekávání rekordních jak na čtvrtletní tak roční bázi. Exxon Mobil Corp. – největší veřejně obchodovaná ropná společnost – přidala 4,3 % (60,89 USD).

* Ropa – kontrakt pro dodání v červenci posílil na týdenní bázi o 9,2 % na cenu 58,47 USD za barel.

* Bear Stearns Co. – zisky za Q2/2005 vzrostly o 5 % na 365 milionů amerických dolarů (resp. 2,56 USD / akcii). Analytici pracovali s odhady 2,37 USD/akcii, cena akcií proto narostla o 5,7 % na 104,79 USD.

* Goldman Sachs Group Inc. – akcie posílila o 4,8 % na cenu 103,80 USD navzdory faktu, že firma na čtvrtletní bázi vykázala první pokles zisku za poslední tři roky.

* Altria Group Inc. – vlastník společnosti Philip Morris oslabil o 3,1 % na 67,04 USD. Jakákoliv snaha o rozdělení společnosti může být blokována až do roku 2006 díky faktu, že nejvyšší soud v Illinois stále nevydal rozhodnutí týkající se žaloby o náhradu škody ve výši 10,1 miliardy dolarů.

Zdroj dat: Bloomberg LP


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
22.01.2026
22:00Trhy se oklepávají z Trumpových pohrůžek  
17:40S akciemi CSG lze obchodovat i přes Patrii. Na co si dát při zadávání pokynu pozor
17:12Ono to zase takové eso není…
16:26Růst americké ekonomiky ve třetím čtvrtletí zrychlil na 4,4 procenta
15:20Deutsche Bank: AI čeká těžký rok, prim budou hrát tři témata
13:49Invesco: Rekordní koncentrace, rekordní riziko. Nastal čas pro nevážené S&P 500?
12:46Zadlužení EU se ve třetím čtvrtletí zvýšilo, v Česku ale kleslo
12:39Český kapitál loni na světovém trhu posílil, transakcí přibyla čtvrtina
12:23Investoři se vracejí do akcií, ale zlato si nechávají  
12:16Goldman Sachs navyšuje pro zlato cílovou cenu ke konci roku na 5 400 dolarů
10:33Ubisoft ve vážných problémech: společnost ruší herní projekty a zavírá studia. Akcie padají až o 30 procent
9:10Rozbřesk: Obchodní válka s USA je stále větší hrozba pro růst než pro inflaci
8:51Trump se dohodl se šéfem NATO, nová cla nezavede. Evropa reaguje růstem  
8:15Trhy ocenily dohodu Trumpa s Ruttem o Grónsku. Trump nezvýší cla
6:03Mobius: Čínské akcie zajímavé, na zlatu je spíše čas vybírat zisky
21.01.2026
22:06Wall Street prudce rostla: Trump couvl z cel, trhy obracejí "sell America trade"  
17:08Americká investiční hádanka
16:47Trump v Davosu kritizoval Evropu, která podle něj nemíří správným směrem
15:26Má Boeing to nejhorší za sebou? Akcie se konečně plně zotavily z incidentu s odtrženým panelem
14:00Netflix překvapil tržbami, ale investoři řeší výhled a velkou akvizici WBD  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data