Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Po včerejším růstu index S&P 500 téměř odmazal letošní ztráty...

Po včerejším růstu index S&P 500 téměř odmazal letošní ztráty...

17.06.2005 8:53
Autor: Petr Žabža, Patria Finance

Včerejšek byl – věřte nebo nevěřte – již čtvrtou růstovou seancí pro americké indexy v řadě. Na tahu byly zejména společnosti ze sektoru komodit a energií (Exxon Mobil Corp., Alcoa Inc.) kde se spekuluje, že expandující ekonomiky výrazně zvýší poptávku. Index Dow Jones Industrial Average tak posílil o 0,12 % a uzavíral na 10578,65 bodech, technologický Nasdaq Composite poskočil o 0,69 %. V titulku zmíněný index S&P 500 přidal 0,36 %, od začátku roku tak ztrácí pouhých 0,08 %. Poměr rostoucích a klesajících titulů na NYSE dosáhl 5:2, majitele změnilo 1,4 miliardy akcií (o 11 % méně, než je denní průměr letošnního roku).

* Ropa a suroviny – subindex akcií komoditních společností si včera připsal největší nárust v rámci všech skupin indexu S&P 500. Ropa se dostala na nejvyšší ceny od 4. dubna letošního roku díky zprávám, že OPEC zvyšuje odhady poptávky po ropě pro následující dvě čtvrtletí. Kontrakt pro dodání v červenci uzavíral v New Yorku na 56,58 USD. ExxonMobil Corp. přidal 87 c na hranici 60,12 USD, El Paso Corp. poskočil o 24 c na 11,28 USD.

* Komodity – subindex komodit měl včera v rámci indexu S&P 500 druhý nejlepší výkon a poskočil o 1,3 %. Cena zlata se dostala na 437,90 USD a dosáhla tak sedmitýdenního maxima, měď poskočila na 16leté maximum (1,585 USD).

* General Motors Corp. - akcie poklesly o 72 c na hladinu 35,62 USD. Firma podle některých informací možná nedosáhne dohody s odbory ve vztahu ke snížení nákladů na lékařskou péči.

* Goldman Sachs Group Inc. – tato největší makléřská firma ve Spojených státech posílila o 3,46 USD na cenu 102,65 USD navzdory faktu, že poprvé za poslední tři roky vykázala čtvrtletní pokles zisku.

Zdroj dat: Bloomberg LP


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
27.03.2026
17:29Jak si stojí dolar ve světle úrokových diferenciálů? A co s nimi udělají ceny ropy?
16:16Pád CSG. Akcie na závěr týdne výrazně oslabují a už jsou pod IPO cenou
15:03Macquarie: Ropa může vystřelit až na 200 USD za barel, pokud se válka protáhne do června
13:39Když smícháte Jack Daniel's a Jameson. Lihovarničtí giganti jednají o fúzi
12:02Perly týdne: Ropa dlouhodobě k 80 dolarům za barel, žádná alternativa k americké měně
11:50Velká nejistota trvá, rostoucí ropa a výnosy tlačí akcie do červeného  
11:03Výnosy z reklamy v ChatGPT v celoročním přepočtu překonaly 100 milionů dolarů
10:24Tvůrce Claude zvažuje říjnové IPO. Anthropic má podporu gigantů a zatím valuaci 380 miliard
8:53Rozbřesk: Trump opět posouvá ultimátum, úleva na trzích však bude pravděpodobně dočasná
8:41Trump opět vycouval z útoků na Írán. Futures rostou, ale dluhopisové trhy jsou nadále opatrné  
6:06Backwardace na trhu s ropou: krátkodobé kontrakty jsou dražší než ty s pozdějším dodáním
26.03.2026
17:55Od poloviny roku zase oslabování dolaru?
16:11Trh pod klíčovými průměry. Technická analýza S&P 500 zatím příliš optimismu nenabízí  
14:43Paměťový sektor koriguje raketový růst. TurboQuant od Googlu potřebuje až šestkrát méně paměti k provozu AI
13:13Forexové poučení z krizového vývoje v Íránu  
12:38OECD snížila odhad letošního růstu ekonomiky eurozóny, zlepšila výhled pro USA
12:31Investice do AI vyvažují ekonomické dopady války, ale představují i riziko
11:26Po růstu se dnes trhy opět zhouply níž, Írán tlumí nadšení  
10:26Írán chce zpoplatnit cestu Hormuzským průlivem
10:23ČEZ, a.s.: Novým členem představenstva zvolen Ondřej Landa

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Carnival Corp (02/26 Q1, Bef-mkt)
15:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university