Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Evropské burzy toho dnes zatím mnoho nepředvedly, polovodičům se však daří...

    Evropské burzy toho dnes zatím mnoho nepředvedly, polovodičům se však daří...

    08.06.2005 16:28
    Autor: Petr Žabža, Patria Finance

    Po ranním poklesu ze včerejších uzavíracích hodnot se evropské burzy usadily o necelého půl procenta níže. Celoevropský index DJ STOXX 50 v tomto okamžiku oslabuje o 0,32 %, německý DAX 30 klesá o 0,27 %, zatímco francouzský CAC 40 obchoduje o 0,22 % níže. V zásadě beze změny jsou italské a nizozemské benchmarky, jistý růst vykazuje Švédsko (index OMX je +0,33 %). Wall Street v tomto okamžiku pokračuje v nočním nesmělém růstu – Dow Jones Industrial Average +0,39 %, Nasdaq Composite +0,21 %, S&P 500 +0,24 %.

    Z pohledu jednotlivých komponentů indexu DJ STOXX 50 je v tomto okamžiku nejlepší investicí nizozemský Royal Philips Electronics NV (+2,64 %). Důvodem je kombinace dvou věcí. První je několik zvýšených investičních doporučení z dnešního rána – Merrill Lynch zvyšuje cílovou cenu na 27 EUR, Petercam zvyšuje doporučení na „Buy“ a posouvá cílovou cenu 27,50 EUR, WestLB zvyšuje cílovou cenu na 25 EUR. Druhým je potom dnešní oznámení The Semiconductor Industry Association, která zvyšuje odhady globálních prodejů polovodičů pro roky 2006 a 2007.

    Na druhém růstovém místě se usídlilo ABN Amro NV (+1,71 %) a na třetím je BT Group Plc (+1,49 %). Na straně druhé kraluje Carrefour SA (-2,08 %), Vodafone Plc (-1,63 %), Loreal SA (-1,23 %) a Shell Plc (-1,13 %).

    Zdroj dat: Bloomberg LP


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    07.08.2026
    22:05Slabá data z trhu práce pomohla akciím  
    17:51Akcie v optimismu, průmysl v extrémním, dluhopisy neprotestují
    16:20UEFA vs. FIFA a „tajné plány vytvořené bezcharakterními lidmi, které mají pochybné přínosy pro samotný fotbal“
    15:35Akce Fedu se odsouvá, americký trh práce překvapil opět negativně
    14:46Vysychající řeky a ničivé požáry v Evropě. Klimatická rizika dopadají na průmysl, ekonomiku i finanční trhy  
    12:55Co je vlastně cílem americké centrální banky? Nasliboval toho Warsh příliš?
    12:35Po raketovém růstu přichází vybírání zisků. Zaměstnanci SpaceX prodávají akcie
    12:26Závěr týdne je pro akcie převážně pozitivní při vyčkávání na nová data  
    11:52ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
    11:00Perly týdne: Zlato nahoru a SpaceX k 10 bilionům dolarů
    10:30Hlavní akcionář Volkswagenu je ve ztrátě, automobilku vyzval k rychlým opatřením
    8:59Komerční banka, a.s.: Výpis z obchodního rejstříku
    8:51Výsledky oznámily CSG a Gen Digital, Trump uvalil nová cla. Evropa zahájí opatrně  
    8:47Rozbřesk: Koruna po holubičím překvapení ČNB v defenzivě
    8:14CSG výrazně překonala odhady. Obranná divize táhne růst, výhled potvrzen
    5:50Srpen přeje dividendám. CNBC vybírá mezi aristokraty s růstovým potenciálem i pravidelným výnosem
    06.08.2026
    15:57ČNB ve vyčkávacím režimu, zvýšení sazeb ale zůstává dále ve hře
    15:31Zásoby plynu v EU jsou pro toto období rekordně nízké, ukazují data
    14:47Růst MercadoLibre akceleruje na 50 %. Podle trhu ale roste příliš draze  
    14:37Bankovní rada ČNB podle očekávání drží základní úrokovou sazbu na 3,75 procentech

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    8:00DE - Průmyslová výroba, y/y
    14:30USA - Míra nezaměstnanosti, s.a.
    14:30USA - Průměrná hodinová mzda, y/y
    14:30USA - Změna počtu prac. míst