Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Koruna v průběhu pátku přidala až na dvoutýdenní maximum 30,150

Koruna v průběhu pátku přidala až na dvoutýdenní maximum 30,150

06.06.2005 9:14
Autor: 

Koruna vůči euru v pátek začínala na 30,260. Spolu s ostatními středoevropskými měnami po krátkém zaváhání začala znovu posilovat tentokrát podpořena ještě nečekaným přebytkem zahraničního obchodu. V průběhu dne tak přidala až k dvoutýdennímu maximu 30,150 a týden končila na 30,155.

Ze hlediska zveřejněných statistik nás čeká zajímavý týden. Dnes běžný účet, v úterý stavební výroba, ve středu inflace spolu s nezaměstnaností a ve čtvrtek průmyslová výroba a HDP. Z dnešního běžného účtu se neočekává žádné překvapení a na trh bude sotva mít nějaký vliv. Pro vývoj devizového trhu však zůstává stále rozhodující aktivita zahraničních investorů. Koruna ale fundamentálně nemá pro posilování příliš prostoru. Týdenní horizont předpokládáme 30,00 - 30,32.

Dnes očekáváme korunu v pásmu 30,08 – 30,28 za euro. Kurz EUR/CZK dnes začíná na 30,175. Vůči dolaru dnes koruna začíná na 24,660 a měla by se pohybovat v intervalu 24,35 – 24,85 USD/CZK.

(ČSOB - denní finanční zpravodaj)

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
11.02.2026
22:03Smíšená nálada na Wall Street: Investoři stále nedokáží "docenit" vyšší kapitálové výdaje a k tomu všemu silnější trh práce  
17:18Čínské vlny
15:23Trh práce není slabý, jeho vývoj naopak oddaluje snižování sazeb Fedu
15:05Emerging markets lámou rekordy. Investoři tam rotují z předražené Ameriky
13:30Kaplan: Investoři hledají alternativy k dolarovým aktivům, stabilita měny je klíčová
11:57Bankovní asociace zlepšila odhad letošního hospodářského růstu na 2,6 pct
11:55Akcie stále pod tlakem pochybností o AI, na programu důležitá data  
11:51Bitcoin dál klesá, zatímco asijské akcie lámou rekordy. Slabé objemy přitom značí další propad  
10:13Evropský software zpomaluje, hardware jede na vlně AI boomu  
10:10Dassault Systemes hlásí slabé výsledky i výhled, akcie padají nejvíce od roku 2002
8:45Rozbřesk: Trhy mají strach z masivních investic do AI. Je oprávněný?
8:39Obavy z AI zasahují tradiční finanční firmy a Paramount dál bojuje o Warner Bros.  
6:03AI investice zvyšují volatilitu na trzích. S&P 500 se po růstu může znovu octnout pod tlakem
10.02.2026
22:01Výnosy dluhopisů klesly po slabších maloobchodních tržbách  
17:37Akcie a „dluhové“ QE
15:07Spotify trhla rekordy v počtu nových uživatelů i marži, akcie vyskočily o 18 procent  
14:00Goldman Sachs: Kupovat akcie a zlato, po dlouhém období financializace přichází opět industrializace
12:23Nedostatek pamětí vyvolal velké rozdíly na trhu. Výrobci čipů mají žně, spotřební elektronika bojuje o marže  
12:09UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.: Oznámení výplaty úrokového výnosu z HZL, ISIN XS3168205659
11:26Dluhopisy se odrážejí a akcie opatrně rostou, zatímco krypto zůstává pod tlakem  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
2:30Čína - CPI, y/y
14:30USA - Míra nezaměstnanosti, s.a.
14:30USA - Průměrná hodinová mzda, y/y
14:30USA - Změna počtu prac. míst