Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Pražská burza se zmítá ve ztrátách, medvědi jsou na trhu dominantní

Pražská burza se zmítá ve ztrátách, medvědi jsou na trhu dominantní

29.04.2005 15:22

Český akciový trh se opět zmítá ve ztrátách, když zahraniční investoři redukují dlouhé pozice. Trh dnes má naprosto stejný scénář obchodování jako včera, kdy dopoledne ceny akcií prudce rostly, ale tento růst nevydržel když vyšší ceny prilákaly prodejce. S podobným vývojem se setkáváme i v Maďarsku. Nicméně abych také přinesl něco mírně pozitivního, objemy obchodů se výrazně zvedly, což by již mohlo značit, že nabízené cenné papíry nacházejí své majitele bez toho, aby se ceny tlačili výrazně dolů, což by v příštích dnech mohlo přinést obrat k lepšímu.

Banky jsou opět pod tlakem a to i přesto, že KB reportovala lepší výsledky, než bylo očekávání trhu. Z toho příkladu je zřejmé, že medvědi jsou na trhu dominantní, neboť prodejní tlak zesiluje při rostoucích cenách a při dobrých zprávách. Zástupci KB na mítingu s analytiky zdůraznili, že klesající úrokové sazby nebudou mít negativní vliv na hospodaření v přístích čtvtletích. Erste se dnes propadá o bezmála 2,75 %, a to bez jediné korporátní zprávy, pouze negativní sentiment a ještě vcelku slušná cena přilákala prodejce zavřít pozice.

Unipetrol také oslabuje (-1,4 %), přestože výsledky jeho dceřiných společností překonaly očekávání. Na akciích Zentivy se projevuje nervozita a akcie po volatilním začátku obchodování oslabuje o 1,4 % na 875 korun. Tato společnost včera zveřejnila zisk za 1Q05, který překonal odhady, přesto Patria snížila doporučení na "držet" z "kupovat" s cílovou cenou 904 korun.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
27.05.2026
10:51Technologická rally jede dál, sentiment je slušný i dnes v Evropě  
9:42Rozbřesk: Snění o volatilnější koruně. Je „klidná koruna“ nový normál?
8:51SK Hynix a Micron překonaly bilionovou valuaci, Eli Lilly utrácí miliardy za vakcínové firmy a futures jsou smíšené  
6:01FDA uvolňuje pravidla pro vapování, na americký trh zamíří stovky nových produktů
26.05.2026
22:01Americké technologie posilují na nová historická maxima  
17:42PROPERITY FUND SICAV, a.s.: Informace o Výroční zprávě k 31. 12. 2025
17:21Závan roku 2021?
14:50Altman zmírňuje obavy z dopadu AI na pracovní trh. Jsem rád, že jsem se mýlil, obrací
13:43Walmart zrychluje digitální transformaci. Brzdí ho ale slabší spotřebitel
12:38Výnosy zůstávají vysoko i přes ústup inflace. Hlavní roli hrají reálné sazby  
11:57RMS Mezzanine, a.s.: Rozhodování valné hromady společnosti písemnou formou mimo zasedání
11:27Zatímco nadšení v Evropě opadlo, Amerika bude růstem dohánět sváteční pauzu  
10:11Berkshire Hathaway ztrácí náskok. Relativní výkonnost je vůči S&P 500 zpět na úrovních z roku 2007
9:03Ferrari odhalilo svůj první elektromobil: 310 kilometrů v hodině a dojezd 530 kilometrů
8:45Rozbřesk: V Hormuzu znovu nejasno, což limituje zisky eura, v Polsku se sazby asi nezmění
8:44Americké údery v Íránu tlumí naděje na mírovou dohodu a Ferrari představilo první elektromobil  
8:29Komerční banka, a.s.: Informační povinnost
6:05AI boom přináší trendovým investorům rekordní výnosy  
25.05.2026
17:16Obnovující se síla dolaru a ropný „UAE“ efekt
16:36PODCAST Týdenní výhled: Nový šéf Fedu, podstřelená nabídka Uberu a z Nvidie se stává ETF na AI  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data