Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Philip Morris vyplatí 1606 Kč na dividendách, co bude dál? Pražskou burzu držel ČEZ a Zentiva, ale přesto klesala

Philip Morris vyplatí 1606 Kč na dividendách, co bude dál? Pražskou burzu držel ČEZ a Zentiva, ale přesto klesala

25.04.2005 16:46
Autor: Roman Koděra, Patria Finance

Netrpělivě dnes investoři čekali na valnou hromadu cigaretového výrobce Philip Morris ČR, kde mělo padnout konečné rozhodnutí o výši výplaty dividendy za rok 2004. Ta bude 1606 Kč, a to s ohledem na všechny prognózy znamená velmi dobré zhodnocení vložených prostředků. Na trhu se však po zveřejnění této informace objevily prodejci, kteří stalčili kurz až na 16 700 Kč, kde došlo ke stabilizaci. Pro další vývoj kurzu společnosti tak bude nejdůležitější jaké tempo nabere změna legislativních úprav ať už se spotřebních daní týče, tak stále otevřenou zůstává otázka zákazu kouření na veřejných místech.

Na dohled 3100 Kč mají po dnešním propadu opět akcie Komerční banky, které stejně jako Erste Bank nedokázaly dnes zúročit páteční vklady investorů. Erste Bank klesla o 0,83 % a při dnešním debutu Raiffeisen Bank na vídeňské burze (+26 %) nedokázala přilákat pozornost investorů. Nejvíce se dařilo akciím Zentivy, která díky poptávce ze zahraničí vystoupala nad 890 Kč (+1,07 %). S blížícími se výsledky prosakují „zaručené odhady“ společností a jednou z nich je Unipetrol, který dnes díky domácí poptávce vzostl na 152 Kč (+0,99 %). Dařilo se také ČEZu, který se dostal až na maximum 426 Kč, kde došlo k mírné korekci. Vyrovnané skóre patří Českému Telecomu, který mírně ztratil a to o 0,27 %. Celkově index PX-D klesl o 0,31 %.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
29.04.2026
10:36MakroMixér: Energetické trhy nejsou v panice, bezemisní zdroje tlačí ceny dolů. Pavel Řežábek o plynu, elektřině a konci uhlí
10:16Největší švýcarská banka UBS prudce zvýšila čtvrtletní zisk
9:57Kone kupuje TK Elevator, vznikne největší výrobce výtahů na světě
9:50Začátek roku byl pro Mercedes méně špatný, než se čekalo. Věří v obrat ve druhé polovině roku
9:00mmcité ve čtvrtém kvartále zrychlila růst, tržby vzrostly o 23 procent
8:53Rozbřesk: Ropný kartel slábne, koruna zpět v letargii
8:49Trhy vyčkávají na sazby Fedu a big tech, SAE opouštějí OPEC a futures jsou smíšené  
8:45ČEZ, a.s.: Pozvánka na valnou hromadu
6:00Preview Erste: Začátek nové kapitoly ziskovosti skupiny?  
28.04.2026
22:03Wall Street pod tlakem: technologie brzdí trh, pochybnosti k AI sílí  
17:19Jaký dopad by mohla mít umělá inteligence na dolar?
15:34OpenAI nesplnila dílčí cíle a stáhla dolů akcie svých partnerů
15:14Preview KB: Očekáváme pokles čistého zisku o 5,7 procenta  
15:09Spojené arabské emiráty opouštějí OPEC
14:43Coca-Cola ve čtvrtletí zvýšila zisk o 18 procent, zlepšila i výhled na celý rok
14:00Spotify zklamala výhledem zisku, akcie míří dolů až o 12 procent
13:42General Motors zvýšil zisk a zlepšil výhled, pomáhá silná poptávka v USA
13:40TOMA, a.s.: Konsolidovaná výroční finanční zpráva společnosti TOMA, a.s. za rok 2025
13:30TESLA KARLÍN, a.s.: Výroční finanční zpráva za rok 2025
12:16Bloomberg: Změny klimatu a extrémní počasí zdražují potraviny i pojištění

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
14:00DE - Harmonizovaný CPI, y/y
14:30USA - Objednávky zboží dlouh. spotřeby, m/m
20:00USA - Jednání Fedu, základní sazba