Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Futures mašírují vpřed, na špici jsou akcie MCI a Premcor...

Futures mašírují vpřed, na špici jsou akcie MCI a Premcor...

25.04.2005 15:30
Autor: Petr Žabža, Patria Finance

Futures kontrakty v tomto okamžiku indikují relativně pozitivní začátek obchodování – Dow Jones future +0,22 %, Nasdaq 100 future +0,22 %, S&P 500 future +0,23 %. Podle lokálních komentátorů je hlavním důvodem zejména ohlášená transakce, při níž Valero Energy Corp. souhlasí s převzetím Premcor Inc.

* MCI Inc. – akcie firmy rostou po oznámení, že nabídka převzetí ze strany Qwest Communications ve výši 9,75 miliardy dolarů výrazně převyšuje konkurenční nabídky od Verizon Communications.

* SBC Communications Inc. – druhý největší regionální telefonní operátor ve Spojených státech posílil o 8 c na cenu 23,28 USD. Firma se nechala slyšet, že zisk za Q1/2005 dosáhl 34 c proti původně očekávaným 33 c.

* Ciena Corp. – tento výrobce telefonního zařízení posílil o 17 c na hladinu 2,08 USD. Investiční banka Piper Jaffray zvýšila investiční doporučení na „Outperform“ vs. „Market perform“. Merck & Co. – akcie propadla o 20 c na cenu 34 USD. Firma úspěšně rozporovala obvinění, že jeden z pacientů užívajících lék Vioxx zemřel na infarkt.

Zdroj dat: Bloomberg LP


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
20.11.2025
12:05Robotaxi dosáhlo bodu zlomu, zní z Baidu. Čínská expanze do zahraničí je agresivnější než u americké konkurence
11:32Rolls-Royce SMR postaví ve Walesu modulární reaktory s výkonem 1,5 gigawattu
10:52Nvidia dokázala trhy otočit k růstu. Dnes jsou na programu data z trhu práce  
10:49Google otevřel největší vývojové a designové centrum pro umělou inteligenci mimo Spojené státy. Je na Tchajwanu a doprovodí jej další investice
10:39Šéf Nvidie Huang spekulace o AI bublině odmítá. Vytasil tři argumenty
9:15Rozbřesk: Veřejný dluh má podle MMF dosáhnout v následujících letech nejvyšších hodnot od roku 1948
8:49Silné výsledky i výhled Nvidie, Meta ztrácí svého hlavního AI vědce, evropské futures svítí zeleně  
8:11Colt CZ zvýšil za tři čtvrtletí výnosy a výrazně i zisk, mírně reviduje výhled
19.11.2025
22:40Uklidnění pro trhy? Nvidia doručila a hlásí, že cloudové grafické procesory jsou vyprodané
22:00Končí korekce na akciových indexech v USA?  
17:13Rozmohly se nám tady hned dva nešvary
15:02Může financování mohutných investic do AI přinést problémy?
13:24Goldman Sachs: Trhy čeká další pokles, výsledky Nvidie rozhodnou
11:46Inflace v EU v říjnu zpomalila na 2,5 procenta, v Česku naopak zrychlila
11:29Dokáže Nvidia přinést na trhy nový optimismus?  
11:21"Jak jde Nvidia, tak jde trh." Výsledky společnosti určí v období negativní nálady další směr
10:17Nizozemsko ruší kontrolu nad Nexperií. Konec sporu odblokuje automobilový průmysl
9:57FRESH živě: Rozpočtové tornádo aneb co čekat od nové vlády? Odpovídá Mojmír Hampl
8:55EPH Financing CZ, a.s.: TotalEnergies a EPH zakládají společný podnik
8:47GEVORKYAN potvrzuje růstový výhled, MONETA naposledy s dividendou a trhy čekají na Nvidii  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
USA - Maloobchodní tržby, m/m
USA - Prodeje nových domů
14:30USA - Index filadelfského Fedu
14:30USA - Míra nezaměstnanosti, s.a.
14:30USA - Průměrná hodinová mzda, y/y
14:30USA - Změna počtu prac. míst
16:00USA - Prodeje starších domů