Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Pokles cen ropy včera podpořil dolar vůči euru

Pokles cen ropy včera podpořil dolar vůči euru

08.04.2005 9:14
Autor: 

Euro vůči dolaru začínalo včera v Evropě na 1,2870. S mírnými výkyvy ještě před polednem posílilo na 1,2940, odpoledne se pak pohybovalo kolem 1,2925. Na tiskovou konferenci prezidenta ECB reagovalo jen málo a kratší dobu a své zisky si udrželo až do odpoledních hodin. Obchodování bylo slabé, před americkými daty z příštího týdne se investoři obávali zvyšovat svou angažovanost a nereagovali ani na informace z trhu práce. Další impuls však dostal devizový trh po poklesu cen ropy a dolar začal získávat ztracené pozice. Do ukončení obchodování v USA dolar posílil na 1,2852, v dnešním ranním obchodování znovu přidal a obchoduje se kolem 1,2825.

Z významnějších statistických údajů bude dnes zveřejněn ještě německý zahraniční obchod, ten by ale devizový trh ovlivnit neměl. Příští týden z významnějších statistik začíná pondělní francouzskou průmyslovou výrobou ve středu následovanou inflací rovněž francouzskou. Itálie má ve středu průmyslovou výrobu a EMU ve čtvrtek konečnou hodnotu HDP za 4q04. Významnější údaje budou publikovány v USA. V úterý federální rozpočet a důležitý zahraniční obchod. Ve středu maloobchodní tržby, ve čtvrtek pravidelné informace z trhu práce. V pátek to bude ještě průmyslová výroba, využití kapacit, důvěra podle uni Michigan a podnikatelská nálada ve státě N.Y. V úterý bude také zveřejněn záznam z jednání FOMC. Obchodování bude zřejmě i dnes před úterními daty klidnější, euro by ale mohlo část ztrát korigovat.

Pro dnešek tedy předpokládáme pohyb v pásmu 1,2795-1,2895. V týdenním horizontu čekáme interval 1,28 - 1,30.

(ČSOB - denní finanční zpravodaj)

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
03.03.2026
16:34Stablecoiny jako riziko pro euro? ECB vidí hrozbu importu dolarových podmínek
16:26Warsh má před sebou těžkou zkoušku. Ekonomika i Fed jdou proti jeho vizi  
14:13Fidelity: Tři scénáře pro Írán a jejich makroekonomické a tržní dopady
12:18Blokáda Hormuzského průlivu: které země utrpí nejvíce?
11:50ON-LINE: Akciový výprodej v Evropě, hlavní indexy odepisují přes tři procenta, ropa už nad 84 dolary
11:46Hrozba energetické krize dnes drtí akcie i dluhopisy, zlato už se nekupuje  
11:14Tradiční útočiště nefungují. Výnosy dluhopisů rostou, zlato ztrácí lesk  
10:26Primoco UAV dodá bezpilotní letadla španělské civilní stráži Guardia Civil
8:58Rozbřesk: Drahé energie jako nové proinflační riziko pro ČNB
8:51Napětí v Hormuzském průlivu, další růst cen ropy i plynu a futures v červeném  
6:30FX Strategie: Ani válka korunu (zatím) nerozpohybovala, déletrvající konflikt a dražší energie jsou ale rizikem  
02.03.2026
22:03Americké akciové indexy uzavírají v zelené i přes konflikt na Blízkém východě  
17:07Co bude letos akciový trh dělat s americkou ekonomikou
16:44ISM ukázalo slušnou kondici amerického průmyslu, ale také vysoké cenové tlaky
16:00Tatry mountain resorts, a.s.: Výroční zpráva společnosti
15:59PODCAST Týdenní výhled: Začátek týdne diktuje Blízký východ  
15:38ON-LINE: Evropský plyn zdražuje až o 50 procent, americké akcie počáteční ztráty částečně umazaly
14:35Morgan Stanley: Írán optimistický pohled na trhy neohrozí, pokud ropa nevystřelí trvale výš  
14:12CSG kupuje 49 procent v maďarské firmě 4iG, získala tím vliv ve výrobci Rába
13:20Úvodní šok z Íránu už trochu odeznívá. Půjde jen o další rychlou akci?  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - HDP, q/q
11:00EMU - CPI, m/m
11:00EMU - Inflace, předběžný odhad, y/y