Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Stanovisko Zentivy k probíhajícímu sporu se společností Pfizer

Stanovisko Zentivy k probíhajícímu sporu se společností Pfizer

05.04.2005 13:14
Autor: 

Následuje tisková zpráva Zentivy:
Společnost Zentiva uvedla na trh lék (s účinnou látkou atorvastatinum calcium), který je určen pro snížení hladiny cholesterolu v krvi. Významný lék na předpis snižuje hladinu riziko kardiovaskulárních chorob, zejména srdeční sklerozy, snižuje riziko infartku i mrtvice a nemocným významně zlepšuje kvalitu jejich života. Tento lék byl zaregistrován Státním ústavem pro kontrolu léčiv 29. prosince 2004 a po platné registraci prošel cenovým řízením.

Americká společnost Pfizer, která původně lék s touto účinnou látkou vyvinula, se pravděpodobně cítí ohrožena konkurenčním generickým ekvivalentem a proto se snaží o omezení některých marketingových aktivit společnosti Zentiva.

Krok americké společnosti má zřejmě za cíl zkomplikovat rozšíření léku společnosti Zentiva mezi pacienty, protože je výrazně levnější. Cena léku společnosti Pfizer je v lékárně ve srovnání s cenou léku od Zentivy až dvojnásobná.(Oba léky jsou plně hrazeny, pacient nedoplácí).

Na tomto příkladu lze demonstrovat přístup originálních výrobců k cenám léků.

(Generický ekvivalent je léčivý přípravek vykazující zásadní podobnost s originálním lékem. Registrací generického léčivého přípravku se považuje za prokázané, že s jeho pomocí lze dosáhnout stejných léčebných cílů, jako s jiným registrovaným přípravkem obsahujícím stejnou účinnou látku.)

Zentiva si je vědoma společenské zodpovědnosti k občanům za zlepšování kvality života co největšího počtu pacientů. Léky, které Zentiva vyrábí, jsou moderní, bezpečné a cenově dostupné. Vstupem generického ekvivalentu se léky dostávají i do primární péče.

Společnost Zentiva vnímá snahu zástupců společnosti Pfizer snížit dostupnost našeho léku s platnou registrací jako neetickou vůči pacientům a občanům České republiky.

Zentiva v krátké době podnikne právní kroky proti nekalosoutěžnímu jednání společnosti Pfizer. Za okrajové pro veřejnost v tomto případě považujeme, že americká společnost v České republice postupuje nejenom proti českému, ale i evropskému právu!

Upozorňuji, že podle zákona o regulaci reklamy není dovoleno, aby značkové názvy přípravků byly uváděny v tisku určenému pro laickou veřejnost.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
3:00Čína - HDP, q/q
3:00Čína - Maloobchodní tržby, y/y
3:00Čína - Průmyslová výroba, y/y