Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Pražská burza opět zahajuje oslabováním - Český Telecom se propadá o 4%

Pražská burza opět zahajuje oslabováním - Český Telecom se propadá o 4%

11.07.2002 11:08
Autor: 

Nedůvěra investorů v podnikový sektor neustává (zahájení vyšetřování společnosti QWest, podání žaloby na viceprezidenta R. Cheneyho) a akciové trhy to dávají patřičně najevo - DJIA včera oslabil o 3,1%, NASDAQ si odepsal 2,5%. Evropské burzy otevírají i po včerejším výrazném propadu opět v červených číslech - DAX oslabuje o 1,2%, DJ STOXX50 si odepisuje 2,1%.

Náš trh otevíral velmi nejistě, téměř beze změny, jakoby si investoři problémů na světových trzích nebyli vědomi, nicméně po určité době se na trhu objevily prodejní pokyny a trh zamířil směrem dolů. KB začínala růstem na cenu 1604 Kč, ale později přišly prodejní pokyny, které stlačily cenu až na úroveň 1573 Kč při zobchodovaném objemu 129 mil. Kč. Titul se ještě minulý týden obchodoval pod úrovní 1450 Kč a v případě pokračujících problémů na světových trzích není vyloučené, že se k této ceně znovu podíváme.

Český Telecom při otevření také zahájil na úrovni 265 Kč, ale opět se objevila rezistence a titul se posunul směrem k jihu až na současnou úroveň 258 Kč. Při dalším poklesu navíc můžeme očekávat výprodej domácích brokerů a investorů.

Bohumil Pavlica

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
04.02.2026
17:10Jeden opomíjený nový normál
15:14Jakub Blaha: Uber zažil solidní otočku. Silná čísla ze závěru roku nakonec přebila slabší výhled  
14:05Eli Lilly v ostrém kontrastu s Novo Nordiskem. Tržby mohou letos stoupnout až o 27 procent
13:32AMD roste, náklady také. Klíčový bude úspěch MI4XX  
12:44Patria čeká u Komerční banky mírně slabší kvartál, pozornost se přesune na dividendovou politiku  
12:14Neklidné techy. Anthropic zvedl nervozitu před dalšími důležitými výsledky  
11:36Míra inflace v eurozóně v lednu klesla o 0,3 bodu na 1,7 procenta
11:11Nový AI nástroj Anthropicu způsobil výprodej v softwaru za 285 miliard dolarů  
9:38Těžká rána pro investory Novo Nordisku: společnost očekává hluboký propad tržeb
9:02Čtvrtletní zisk UBS vzrostl o více než polovinu
8:50AI spustila výprodej, Walmart poprvé nad bilionem dolarů a německý autoprůmysl mírně zlepšil náladu  
8:40Rozbřesk: NBP srazí sazby na dostřel ČNB, a to navzdory viditelně vyššímu růstu
03.02.2026
22:38Ani silné výsledky AMD nestačily. Akcie se svezly s trhem a míří dolů
22:02Červená lavina na Wall Street: technologie krvácí, Palantir uniká výprodeji  
17:18Bude „likvidita“ podporovat akciový trh?
15:27Silný zisk, slabší poptávka, velké slevy: PepsiCo mění strategii
15:17Růst zpomaluje a výhled na rok 2026 působí mdle. Paypal vyřazujeme z investičních tipů  
14:09FX Strategie: Koruna čeká na inflaci a ČNB, eurodolar na ECB a volby v Japonsku  
13:41Patria jako první zahajuje pokrývání CSG: Silné fundamenty se střetávají s férově oceněnou realitou  
12:22Trump vyzval republikány, aby znárodnili volby

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
PL - Jednání NBP, základní sazba
11:00EMU - Inflace, předběžný odhad, y/y
14:15USA - Změna zaměstnanosti (ADP)
16:00USA - Index ISM ve službách