Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Český Telecom prožil černý pátek a zavíral poklesem o 7%

Český Telecom prožil černý pátek a zavíral poklesem o 7%

28.06.2002 16:41
Autor: 

Evropské burzy se v průběhu dne pohybovaly v pozitivním teritoriu, v průběhu odpoledne svůj růst dále zvyšovaly a aktuálně se pohybují na úrovni téměř 3%. Akciové trhy v USA zatím přečkávají zprávu ohledně problémů další firmy - Xerox - a zahajují v černých číslech - DJIA přidává 0,7%, NASDAQ je v plusu 1,3%.

Pražská burza otevírala v černých číslech, ale optimismus trhu příliš dlouho nevydržel a přes absenci negativních zpráv se v průběhu odpoledne propadl prudce dolů. Výprodej přišel především na akciích Českého Telecomu, který nakonec oslabil o 6,9% na cenu 243 Kč při zobchodovaném objemu 106 mil. Kč. Na trhu nebyla negativní zpráva, prodej přišel ze zahraničí, na nákupní straně byl zájem především z domácích řad. KB otevírala růstem až k ceně 1550 Kč, ale v průběhu dne se objevily prodejní pokyny a titul nakonec zavíral v červených číslech na ceně 1508 Kč při zobchodovaném objemu 167 mil. Kč.

ČEZ podobně jako KB otevíral podobným způsobem, ale rovněž v průběhu odpoledne došlo k silnému výprodeji na titulu, který nakonec zavíral oslabením o 2% na ceně 87 Kč při zobchodovaném objemu 93 mil. Kč. Na titulu byly dnes zveřejněny dvě zprávy. První je ta, že ÚOHS začíná šetřit, zda prodej podílů v regionálních distributorech ČEZu za 32 mld. Kč nepředstavuje veřejnou podporu této firmě. Důvodem je nízká valuace těchto společností v porovnání s prodejem regionálních distributorů na Slovensku (cca 60 mld. Kč). Úřad by tak mohl požadovat zrušení tohoto převodu na ČEZ nebo novou valuaci těchto společností. Na druhou stranu dnes prohlásil místopředseda výkonného výboru FNM Vladislav Raška, že jednou z možností je, že podpis smluv o propojení distribučních společností s ČEZ a nákupu 66 procent akcií ČEPS státem se možná uskuteční dnes po odpoledním mimořádném zasedání výkonného výboru Fondu národního majetku. Celkový objem na pražské burze dnes dosáhl 466 mil. Kč. Index PX-D se dnes propadl o 3,28% a zavíral na hodnotě 1047,1 bodu.

Online data z pražské burzy (SPAD otevřená i uzavřená fáze, KOBOS, hloubka trhu) naleznete zdarma ZDE.

Bohumil Pavlica

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
25.06.2026
17:23Otázkou není, zda Čína Spojené státy v umělé inteligenci dohání…
15:28Fondy mohou z akcií stáhnout 165 miliard dolarů. Peníze zamíří do dluhopisů  
13:42Dolar posílil na 13měsíční maximum
12:43EK: Cloud od Amazonu a Microsoftu by měl podléhat přísnějším pravidlům
12:18Micron doručil nekompromisní výsledky, nedostatek pamětí může trvat roky  
12:09Zisk řetězce H&M zaostal za odhady, nižší zásoby nemohly uspokojit poptávku
11:14Micron nasměroval trhy vzhůru, data do obchodování spíše nepromluví  
10:45Medvědi získávají převahu? Bitcoin pod tlakem kvůli páteční expiraci opcí
10:23Banka CREDITAS a.s.: Oznámení o druhé výplatě úrokového výnosu a předčasném splacení jistiny
9:07Výsledky KARO Leather: Rekordní EBITDA v sezónně slabém 1Q a zpětný odkup akcií
8:56Kofola bez dividendy, Micron překvapil trhy a Patria nabízí tři nová korunově zajištěná ETF  
8:55Rozbřesk: Úleva v Hormuzu. Ceny energií klesají a s tím i hlavní inflační riziko
8:45J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Čtvrtletní zpráva investorům Q1 2026
8:37Patria Finance a ČSOB rozšiřují nabídku korunově zajištěných ETF. Nově americké, evropské i technologické akcie bez měnového rizika
6:25Nová éra americké monetární politiky a Volckerův příklad pro Warshe
24.06.2026
22:01Wall Street zavřela smíšeně. Dow Jones atakoval svá historická maxima  
17:14Hodnota akcií SpaceX a konečný cíl jménem Mars
15:20SK Hynix chce z AI boomu vytěžit maximum, v USA cílí na 30 miliard dolarů
14:05WOOD & Company, investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s.: Manažerská transakce
13:45Cena Brentu klesla pod 75 dolarů, poprvé od začátku války v Íránu

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
14:30USA - HDP, q/q a
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
14:30USA - Objednávky zboží dlouh. spotřeby, m/m
14:30USA - Výdaje na osobní spotřebu, m/m