Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
KB a ČEZ dopoledne přidávají 1,2%

KB a ČEZ dopoledne přidávají 1,2%

13.06.2002 11:04
Autor: 

Akciové trhy v USA včera zbrzdily svůj pád a oba hlavní indexy posilovaly - DJIA si připsal 1,1%, NASDAQ posílil o 1,5%. Evropské burzy nemohou zůstat pozadu a od začátku obchodování se pohybují v pozitivním teritoriu - DAX přidává 1,2%, DJ STOXX50 je v plusu 0,9%.

Na našem trhu nedochází po zahájení k velkým pohybům, přesto si díky slabším nákupům KB a ČEZu index PX-D připisuje 0,75%. Za růstem ČEZu je včerejší vyjádření ministra Grégra, který pověřil ministra financí Rusnoka, aby 14. června (první den voleb) podepsal smlouvu o převodu aktiv mezi státem a společností ČEZ. I když se ihned objevují hlasy zpochybňující tento způsob podpisu smlouvy, je to jistě pozitivní zpráva pro titul. ČEZ za domácí poptávky aktuálně přidává 1,3% na cenu 95 Kč při zobchodovaném objemu pouhých 39 mil. Kč.

KB dopoledne přidává 1,2% na cenu 1733 Kč při zobchodovaném objemu 29 mil. Kč. Za růstem stojí opět domácí poptávka - jako důvod pro růst může být bod programu valné hromady - navrhovaný nákup vlastních akcií. Tento nákup vlastních akcií však nemusí být důvodem pro zmíněný růst, neboť KB tento bod měla také v programu VH minulý rok (podle OZ musí valná hromada schválit každý nákup vlastních akcií, protože k těmto nakoupeným akciím není hlasovací právo a o tyto akcie by muselo být sníženo základní jmění - KB je navíc tvůrce trhu na pražské burze).

Bohumil Pavlica

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
12.03.2026
16:22Beneš, Novák a Cyrani nad výsledky ČEZ, výhledem, dividendou, strategií, dopadem Íránu i obratu trendu ve spotřebě elektřiny
15:54Německé RWE klesl hrubý provozní zisk o deset procent, chystá investici v USA
15:28Německo a dalších pět zemí EU jsou pro centralizovaný dohled nad trhy
15:12O (ne)kopírování inflace sedmdesátých let
13:25Další energetický šok? Analytici Evropu uklidňují, situace je podle nich jiná než v roce 2022
11:32Ropa zpět u stovky a akcie pod tlakem. Írán se zaměřil na ropnou infrastrukturu  
11:30IEA: Válka s Íránem způsobila největší narušení dodávek ropy v historii
11:30Zalando expanduje v USA mimo e-shop. Jeho podnikovou platformu adoptuje Levi’s. Akcie rostou o 13 procent
11:19Komentář analytika: Výsledky ČEZ mírně zaostaly za očekávaními, výhled nižší. Dividenda indikována do rozpětí 31 až 42 Kč  
11:01Maloobchodní tržby v lednu meziročně vzrostly o pět procent
11:00Průmyslová výroba v ČR v lednu zpomalila meziroční růst na 2,8 procenta
9:10Rozbřesk: Ceny benzínu v USA letí vzhůru. Jak to Fed vyhodnotí?
8:58ČEZ, a.s.: Vnitřní informace - Výsledky hospodaření Skupiny ČEZ za rok 2025
8:54ČEZ zveřejnil opatrný výhled, ropa skočila zpět nad 100 USD a napětí v Íránu udržují neustále se měnící vyjádření Trumpa  
7:25ČEZ dosáhl zisku, který dává prostor dividendě až 42 korun na akcii. S jakými čísly počítá výhled pro letošek?
11.03.2026
21:14Akcie kolísaly kvůli obavám z války, ropa rostla  
17:19Cyklický návrat hodnotových akcií a jejich strukturální úpadek
17:16IEA uvolní rekordních 400 milionů barelů ropy z nouzových rezerv
15:37Groupon zklamal na zisku, tržbách i výhledu pro rok 2026  
14:40KKCG Financing a.s.: Oznámení o sedmé výplatě úrokového výnosu

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - Maloobchodní tržby, y/y
9:00CZ - Průmyslová výroba, y/y
13:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
13:30USA - Zahraniční obchod, mld. USD