Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Pátek na Wall Street? Nestálo to za řeč...

Pátek na Wall Street? Nestálo to za řeč...

21.03.2005 9:04
Autor: Petr Žabža, Patria Finance

Navzdory nadpisu tohoto komentáře pátek zase nebyl tak nudným dnem. Všechny tři hlavní indexy se po urputném boji v poslední hodině dokázaly téměř vrátit na své otevírací hodnoty – Dow Jones Industrial Average uzavíral v podstatě beze změny, technologický Nasdaq Composite oslabil o 0,43 % zatímco širší S&P 500 přišel o 0,05 %. Překvapivě se však jednalo o nejaktivnější obchodní den tohoto roku – majitele změnilo 2,34 miliardy akcií, současně šlo o osmý nejaktivnější den v historii NYSE vůbec. Důvodem bylo nepochybně rebalancování báze indexů S&P 500, které proběhlo na základě uzavíracích cen.

* Microsoft Corp. a Oracle Corp. – akcie těchto dvou společností představovovaly jedny z nejaktivnějších titulů celé seance. Váhy obou společností v hlavních indexech totiž povážlivě klesly a vyprovokovaly tak prodejní příkazy fondů, jež dané indexy replikují.

* Oracle Corp. – tento třetí největší výrobce průmyslového software oznámil navýšení akviziční ceny společnosti Retek Inc. o 25 % na hladinu 631 milionů dolarů.

* PalmOne Inc. – akcie propadla o 1,90 USD na hladinu 22,15 USD. Společnost se nechala slyšet, že zisky tohoto čtvrtletí nedosáhnou odhadových hodnot.

Zdroj dat: Bloomberg LP


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
01.04.2026
22:03Akcie rostly díky naději na konec války, ropa oslabila  
17:27Největší současný mýtus o americké ekonomice?
16:55Americký průmysl podle ISM zvedá aktivitu i přes strmý nárůst cen
16:34NET4GAS, s.r.o.: Vnitřní informace - Oznámení o změně složení dozorčí rady společnosti
16:06Jen úlevné oživení, hodnotí analytici růst akcií. Drahá ropa a Blízký východ vrhají stín na další vývoj
15:28Patria Finance nabízí nejlepší Dlouhodobý investiční produkt v ČR, potvrdil opět po roce žebříček Finparáda
15:08Lepší rozpočtové saldo díky provizoriu. Íránský šok ale zvyšuje riziko, že schodek překročí plánovaných 310 miliard
13:28Na íránskou válku těžce doplácí luxusní sektor. Akcie LVMH klesly v prvním čtvrtletí nejvíce v historii
13:03Raiffeisenbank a.s.: Výroční finanční zpráva 2025
12:02OpenAI získala na rozvoj rekordních 122 miliard dolarů
11:20Trump má v noci říct, jak dál s Íránem. Trhy mezitím zůstávají v euforii  
10:55Evropské akcie posilují díky naději na deeskalaci na Blízkém východě
9:50FRESH živě: Ekonomické a tržní dopady íránské války
9:49MSCI povýší Řecko zpět do indexu vyspělých trhů. Analytici čekají smíšené dopady na investory
9:44Vládní dluh se nafoukl nad rámec potřeb deficitu, vyšší výdaje zatěžují kondici veřejných financí
8:57Trump chce konec války do tří týdnů, futures letí nahoru. Optimismus mírní Lagardeová, která varuje před dlouhodobými dopady  
8:56Rozbřesk: Polská vláda nechce dopustit vyšší ceny benzínu, a tak obětuje rozpočet
6:09Fed nemá tah na inflační bránu, předpovědi cen ropy u 200 dolarů za barel jsou přehnané?
31.03.2026
17:45Na první pohled vítězství…
16:53Nejlepším lékem na vysoké ceny ropy jsou ... vysoké ceny ropy

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
14:30USA - Zahraniční obchod, mld. USD