Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Koruna po otevření na 2,5letém maximu mírně ztrácí

Koruna po otevření na 2,5letém maximu mírně ztrácí

28.02.2005 10:57
Autor: Tomáš Vlk, Patria Finance

Kurz koruny dnes otevřel na úrovni 2,5letého maxima na 29,68 Kč/EUR. V průběhu dopoledne dochází k mírnému oslabení koruny, obchodování je klidné a nezasáhly do něj výraznější impulsy. Vůči dolaru koruna oslabuje na 22,42 CZK/USD.

Dnešní den se nečekají žádná data z české ekonomiky. Koruna je tlačena výše, když zájem o ni podpořilo nesnížení úrokových sazeb. Politické události stále stojí na mrtvém bodě. Novou zprávou je, že se prezident Klaus poprvé vyslovil pro předčasné volby. Tuto možnost už nevylučují ani lidovci, podle nich je ale lepší variantou pokračování současné koalice, avšak s vládou bez Stanislava Grosse v čele. Rozuzlení vládní krize by podle premiéra mělo přijít v průběhu tohoto týdne.

Slovenská centrální banka právě oznámila, že výrazně snižuje úrokové sazby. Hlavní sazba, 2T repo, tak klesá na 3 % z 4 %. Krok NBS byl očkávaný, slovenská koruna zatím výrazněji nereaguje.

Dolar proti euru v posledních dnech mírně oslabuje. Vývoj v současné době nemá výrazný směr a obchoduje se s výkyvy kurzu na obě strany. Aktuálně dolar mírně ztrácí na 1,3254 USD/EUR. Klíčovou hranicí podpory bude pro americkou měnu úroveň 1,33, přes ni by měla oslabit pouze pokud se na trhu objeví nové negativní zprávy.

Dnes se čeká zveřejnění několika makroekonomických dat: Z eurozóny to bude index spotřebitelské důvěry za únor a konečný údaj o lednové inflaci. Z USA trhy budou sledovat chicagský index nákupních manažerů v odpoledních hodinách.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
16.04.2026
17:36Jak nyní zafunguje jeden doposud poměrně spolehlivý kontrariánský signál?
16:10Prodeje Cybertrucku drží nad vodou Muskovy firmy. Běžní zákazníci se mu vyhýbají
15:13Čipy pro umělou inteligenci ženou TSMC vpřed, firma čeká v 2026 růst tržeb nad 30 %  
14:15Největší průmyslové IPO v USA od roku 1999. Madison Air debutuje na burze
13:57Patria Finance uvádí první korunově zajištěnou investici do atraktivních světových akcií. Je součástí vstupu KBC na rapidně rostoucí trh ETF v Evropě
13:55Zlevnění se vyplatilo. PepsiCo hlásí silné čtvrtletní výsledky
12:27Tuzemská inflace je druhá nejnižší v EU
12:23Akcie Allbirds vzrostly díky AI za jediný den o 582 procent. Paralela s dot-com bublinou je zjevná, varuje Jakub Blaha
10:51Evropské akcie pokračují vzhůru opatrným tempem, poté co Amerika zdolala maxima  
10:48Ve věku 89 let zemřel Mark Mobius, průkopník investování na rozvíjejících se trzích
10:00CSG hlásí nový kontrakt za 300 milionů eur
9:43Poptávka po AI zůstává odolná. TSMC zlepšila výhled tržeb
8:57Rozbřesk: Uhlík na hranicích EU přestává být teorie. CBAM má první cenu
8:56Komerční banka, a.s.: Regulatorní informace - Hlavní akcionáři KB k 31.3.2026 (1Q 2026)
8:50CSG získává velkou zakázku, ECB bude se sazbami vyčkávat a Madison Air Solutions vstoupila na burzu  
6:01Analytický radar: Colt CZ roste díky vyšší marži, širší integraci i stabilnějšímu byznysu
15.04.2026
22:01S&P 500 dosáhl nového maxima díky naději na dohodu s Íránem  
17:44Čeká se znatelná zisková akcelerace, trh rotoval k defenzivě a energetice, cení se hodnotové akcie
15:30Zveme Vás na AUTOMOBILOVÉ KLENOTY 2026! Víkend, kdy se automobilová historie mění v umění
15:05Akcie Aixtronu jsou hitem. Po zlepšeném výhledu vystřelily na 25leté maximum

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
4:00Čína - HDP, y/y
4:00Čína - Maloobchodní tržby, y/y
4:00Čína - Průmyslová výroba, y/y
11:00EMU - CPI, y/y
14:30USA - Index filadelfského Fedu
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
15:15USA - Průmyslová výroba, m/m