Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Bushův návrh rozpočtových úspor zvýšil zájem o dolar, který tak posílil

Bushův návrh rozpočtových úspor zvýšil zájem o dolar, který tak posílil

08.02.2005 9:12
Autor: 

Euro vůči dolaru v Evropě v pondělí zahájilo na 1,2855. V průběhu dopoledne ještě reagovalo na páteční projev A.Greenspana o snižování amerického deficitu běžného účtu a mírně oslabilo na tříměsíční minimum 1,2829. Později se objevily obavy, že horizont Greenspanova očekávání může být celkem vzdálený. Pozornost se proto soustředila na návrh amerického rozpočtu, který v pondělí večer měl zveřejnit Bílý dům. Nejistota před zveřejním podpořila společnou měnu, která mírně posílila s maximem na 1,2862. Návrh úspor prezidenta Bushe však znovu zvýšil zájem o dolar a ten nakonec v USA končil vůči euru na 1,2759.

Tento týden bude na statistická data chudý. Dnes bude zveřejněna německá průmyslová výroba, ve čtvrtek německý zahraniční obchod spolu s francouzskou průmyslovou výrobou. Na konec týdne pak odhad HDP ve Francii. Za Atlantikem to budou pouze pravidelné čtvrteční informace z trhu práce a několik aukcí státních dluhopisů. Euro by tak při absenci významnějších podnětů mělo dnes ještě oslabit. Pro dnešek tedy předpokládáme pohyb v pásmu 1,2710- 1,2810.

Návrh rozpočtu USA, který včera večer našeho času předal prezident Bush Kongresu, předpokládá škrty v řadě federálních programů a podpor. Deficit rozpočtu by se tak měl snížit do fiskálního roku 2008 na 1,7% HDP ze současných 3,5%. Návrh ale nezahrnuje náklady na vojenské akce v Iráku a reformu sociálního systému.

ČSOB - denní finanční zpravodaj


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
12.07.2026
9:22Víkendář: Greenspan předpovídal inflaci 4,5 % a 8% výnosy z desetiletých amerických státních dluhopisů
11.07.2026
9:21Víkendář: Greenspan se evidentně mýlil, akcie nebyly v roce 1996 nijak nadhodnocené
10.07.2026
17:39Nemělo by se nyní více mluvit o nesprávném monetárním kurzu?
16:08Bylo by nebezpečné vědět, proč centrální banky jednají tak, jak jednají?
14:10Analytici otáčejí. Očekávání zisků evropských firem rostou nejrychleji za dva roky  
12:22Perly týdne: Červená karta pro Američany a klesající dynamika akcií malých firem
11:02Volkswagen spouští jednu z největších proměn ve své historii. Omezí výrobu i nabídku modelů
10:51Techy korigují včerejšek, ale trhy mezitím podporuje obnovení jednání s Íránem  
10:41ExxonMobil může těžit z návratu geopolitických rizik. Má prostor pro růst akcií  
9:24O easyJet se rozhořel boj. Apollo nabídlo víc než konkurence a získalo podporu vedení
9:01Rozbřesk: Polská centrální banka drží sazby, Glapiński se nebrání podzimnímu snížení
8:54Babiš otevřel debatu o IPO Letiště Praha, ČNB varuje před návratem inflace a optimismus kolem AI se vrací  
6:04Nejvýnosnější akciový trh roku? Jižní Koreu sesadila Nigérie
09.07.2026
17:25Pracují nyní trhy pro Fed nebo proti němu? A jak dopadnou testy nových monetární myšlenek?
16:06Existují skutečně důvody pro zvedání sazeb?
14:14SK Hynix míří na Nasdaq. O jeden z největších burzovních debutů v historii je obrovský zájem  
14:01Nápojový kolos PepsiCo zvýšil čtvrtletní zisk, u růstu tržeb překonal odhady
13:58Výsledková sezóna v USA: Kalendář pro 2. čtvrtletí 2026
13:56Výsledková sezóna v Evropě: Kalendář pro 2. čtvrtletí 2026
13:56Výsledková sezóna Česko: Kalendář pro 2. čtvrtletí 2026

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data