Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Ani vyšší úrokové sazby ve Spojených státech evropskými trhy moc nepohnuly...

Ani vyšší úrokové sazby ve Spojených státech evropskými trhy moc nepohnuly...

03.02.2005 10:31
Autor: Petr Žabža, Patria Finance

Americká centrální banka FED včera udělala přesně to, co od ní trhy v zásadě očekávaly – zvýšila hlavní zápůjční sazbu FED o 25 bps na 2,5 %. Stejně vlažnou reakci, jakou večer ukázaly burzy na Wall Street (Dow Jones Industrial Average +0,43 %, Nasdaq Composite +0,31 %), dnes předvádí také akciové trhy v Evropě – celoevropský DJ STOXX 50 posiluje o 0,23 %, německý DAX 30 je beze změny a francouzský CAC 40 ztrácí 0,08 %. Kontrakty futures v tuto chvíli indikují velmi mírný pokles – Dow Jones future -0,09 %, Nasdaq 100 future -0,03 %. Euro proti americkému dolaru stagnuje na hladině 1,3016, ropa mírně ztrácí a obchoduje na ceně 46,51 USD.

Z pohledu jednotlivých titulů indexu DJ STOXX 50 je v tomto okamžiku nejlepší investicí francouzský Carrefour SA (+2,66 %), následovaný britským Vodafone Plc (+2,03 %) a německou Deutsche Bank AG (+1,82 %). Na dalších místech najdeme finskou Nokia Oyj (+1,82 %), německý DaimlerChrysler AG (+0,81 %) a britskou pojišťovnu Lloyds TSB (+0,65 %). Na straně poklesu kraluje švédský LM Ericsson AB (-1,43 %), britský Shell Plc (-1,35 %) a taktéž britský Anglo-American Plc (-1,23 %).

* Deutsche Bank AG – banka dnes ráno překvapila lepšími než očekávanými výsledky, taženými zejména vyššími zisky z obchodování s finančními instrumenty a nižší úrovní oprávek.

Zdroj dat: Bloomberg LP


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
12.01.2026
15:19Důvěra investorů v hospodářství eurozóny je nejvyšší za půl roku
14:18Export elektřiny loni po letech vzrostl, přispěla vyšší výroba elektráren
14:12Týdenní výhled: Nový útok na Fed a začátek výsledkové sezóny  
13:23Trump tlačí na vydavatele kreditek, aby snížili úroky. Akcie bank klesají
12:34Tlak na Fed rozhýbal trhy: akcie klesají, zlato láká  
11:57Investory na úvod týdne vystrašil nový útok na Fed  
11:47Americké ministerstvo spravedlnosti začalo vyšetřovat šéfa centrální banky
10:47Zlato a stříbro jsou na nových rekordech
8:55Geopolitika opět na vrcholu agendy. Tlak na Fed oživuje sentiment „Prodávat Ameriku“, futures jsou v rudém  
8:45Rozbřesk: Inflace může klesnout na začátku roku hlouběji. Co na to sazby?
6:01OpenAI, Anthropic, SpaceX. Jak moc budou potenciální IPO pro investory atraktivní?
11.01.2026
16:36Goldman Sachs: Valuace říkají, jak moc se trh může pohnout. Nejsou ale katalyzátorem, který by takový pohyb vyvolával
9:37Víkendář: Změnilo by digitální euro fungování finančního systému?
10.01.2026
16:17Goldman Sachs: Investice do AI se ve vztahu k růstu ekonomiky hodně přeceňují
9:34Víkendář: Směrem k digitálnímu euru
09.01.2026
22:00Smíšená data z trhu práce nezabránila S&P 500 v růstu na nová maxima  
18:09Rozhoduje hotovost
16:36Traders Talk: Netflix u ročních minim, ČEZ zůstává stálicí a IPO Czechoslovak Group
15:35Trh práce v prosinci zůstal v zajetých kolejích, Fed může snižovat, a to finančním trhům stačí
14:53KKCG Real Estate Financing a.s. - Oznámení o manažerských transakcích

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data