Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Koruna zůstává klidná blízko hladiny 30,20 Kč/EUR, dolar posiluje

Koruna zůstává klidná blízko hladiny 30,20 Kč/EUR, dolar posiluje

31.01.2005 11:14
Autor: Tomáš Vlk, Patria Finance

Kurz koruny dnes navázal na páteční obchodování, když otevřel na 30,20 Kč/EUR - blízko této hladiny se koruna obchoduje i nyní, když je pouze o halíř slabší. Vůči dolaru koruna oslabuje na 23,24 Kč/USD, když za tímto vývojem stojí posilování dolaru na světových trzích.

Dnes nebyla zveřejněna pro korunu žádná důležitá kurzotvorná data, nečekají se ani ve zbytku dne. Obchodování je tak klidné bez výraznějšího impulsu. Zbytek regionu prochází smíšeným vývojem: Forint oslabuje, polský zlotý přes výkyvy obchoduje prakticky beze změny. Slovenská koruna dnes opět nabrala růstový směr, což vyvolalo reakci v podobě slovní intervence viceguvernéra NBS - ten prohlásil, že SKK posiluje příliš rychle. Takových prohlášení ale ze strany slovenské centrální banky v posledním období proběhlo již několik, a to s velice omezeným účinkem. Slovenská koruna znovu posunula hodnotu historického maxima k euru na 38,23 SKK/EUR, vliv na kurz CZK/EUR prozatím nepozorujeme.

Dolar v začátku tohoto roku průběžně překonává hranici 1,3 vůči euru, a to oběma směry. Dnes posiluje a dostává se tak na 1,2990 USD/EUR. Dobrou zprávou pro dolar jsou volby v Iráku, které proběhly s menšími problémy, než se čekalo. Dalšími zprávami tento týden budou jednání FOMC, kde se čeká zvýšení úrokových sazeb o 25 bodů, setkání zemí G7, kde by měl americký prezident hovořit o plánu snížit deficit rozpočtu. Zároveň se zde má jednat o měnovém režimu asijských měn, a to především juanu. Z dnes očekávaných dat to je chicagský index nákupních manažerů v 16 hod.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
15.04.2026
17:44Čeká se znatelná zisková akcelerace, trh rotoval k defenzivě a energetice, cení se hodnotové akcie
15:30Zveme Vás na AUTOMOBILOVÉ KLENOTY 2026! Víkend, kdy se automobilová historie mění v umění
15:05Akcie Aixtronu jsou hitem. Po zlepšeném výhledu vystřelily na 25leté maximum
14:28Odhady Wall Street překonala i Morgan Stanley. Tradingová divize vykázala rekordní tržby
13:32Zisk Bank of America stoupl o 17 procent, překonal odhady
13:28Anthropic láká investory. Valuace by mohla přesáhnout 800 miliard dolarů
11:53Komentář analytika: ASML zvyšuje výhled tržeb na rok 2026, AI dál tlačí poptávku  
10:52Dvouciferný propad akcií Hermes a Kering: slabší výsledky a konflikt na Blízkém východě
10:30Americké trhy téměř na maximech díky technologiím, Írán už není zátěží  
9:47ASML zvyšuje výhled tržeb díky boomu AI. Slabší Q2 a geopolitika ale zůstávají rizikem
9:34Rozbřesk: Pohonné hmoty tlačí inflaci ke dvěma procentům, optimismus na trzích pomáhá koruně
8:50Colt CZ se má dnes začít obchodovat v Amsterdamu, má nový ticker i cílovku Patrie. ASML těží z AI a Evropa čelí dalším rizikům  
8:48Pale Fire Financing a.s.: Notářský zápis ze schůze vlastníků dluhopisů PFF
8:37Nové střelivo pro další růst. Patria mění cílovou cenu pro Colt CZ  
6:09GQG Partners: Vysoké ceny energií ukončují technologickou bublinu
14.04.2026
22:00Americké akciové indexy útočí na nová historická maxima  
17:47Co a jakým směrem potáhne dolar
16:09AI přebíjí geopolitiku. Analytici masivně zvyšují odhady zisků firem z rozvíjejících se trhů  
14:27Restrukturalizace Citi nese ovoce, banka vykázala nejlepší návratnost za pět let
13:34Stát zahájí první kroky k zestátnění ČEZ letos v červnu. Plně ovládnout ho chce do roku 2029

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
11:00EMU - Průmyslová výroba, y/y
14:30USA - Empire State Manufacturing index