Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
I přes slabší růst americké ekonomiky dolar v pátek končil prakticky beze změny

I přes slabší růst americké ekonomiky dolar v pátek končil prakticky beze změny

31.01.2005 9:15
Autor: 

Euro vůči dolaru v pátek začínalo na 1,3045. Dopoledne v poklidném obchodování se pohybovalo v úzkém pásu kolem 1,304, slabší HDP ale dolar okamžitě oslabil na úroveň 1,307 -1,308. Ke konci dne se však trend znovu obrátil a měnový pár končil prakticky nezměněn, v USA uzavíral na 1,3044.

Tento týden bude na významnější události bohatý. Prvního a druhého února se schází americký FOMC, další zvýšení sazeb je zatím pravděpodobné. O den později zasedá ECB, tady ke změně sazeb zřejmě nedojde, zajímavý bude komentář J.C.Tricheta na tiskovce po zasedání. Koncem týdne se v Londýně koná ještě schůzka ministrů financí G7 4. a 5. února. Na ní bude pozván i čínský, indický a brazilský ministr financí, pravidelně se jí účastní i ruský ministr. Podle posledního vývoje zřejmě Čína možná reviduje svůj postoj ke kurzu své měny (i když od slov k činům je zpravidla velmi daleko).

Zveřejněna bude také spousta statistik. Dnes v Evropě ukazatele důvěry, v úterý a ve čtvrtek indexy nákupních manažerů (to i v USA). Dále pak maloobchodní tržby v Německu a EMU a na samý konec týdne ještě předběžná inflace v EMU a německé výrobní zakázky. V USA to je dnešní index nákupních manažerů z oblasti Chicaga, čtvrteční informace z trhu práce následované v pátek payrolls a konečnou hodnotou indexu důvěry Uni Michigan. Dnešní den před zasedáním Fedu a ECB by měl by měl být klidný, nástin vývoje ekonomiky by měly dát až indexy nákupních manažerů. Čekám proto spíše stagnaci, dnes by se kurz EUR/USD měl pohybovat v intervalu 1,295 – 1,31, v týdenním horizontu v intervalu 1,290 - 1,320.

ČSOB - denní finanční zpravodaj


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
17.03.2026
17:15Mýtus nabídkové inflace?
15:36Man Group uvažuje o recesi vyvolané cenami ropy, podle Tradition Dubai trhy pracují se scénářem stagflace
13:29Goldman Sachs: Největší ropný šok v historii dopadá nejvíce na naftu a letecké palivo
13:18Studie: Umělá inteligence změní trh práce, nejvíc ohrozí administrativu
12:44Šéfka Commerzbank chce zvýšit zisk a ukázat, že nabídku od UniCredit nepotřebuje
11:55Důvěra v německou ekonomiku se prudce propadla, rostoucí ceny komodit tlačí na energeticky náročné obory
11:36Evropské akcie se vydávají vzhůru, DAX ale brzdí špatná data  
10:20Objednávky za bilion dolarů a mnohem víc. Co všechno Huang na každoroční konferenci Nvidie odhalil?
9:08Německo zatím z fondu na investice látá především díry v rozpočtu, tvrdí výzkumníci z Ifo
8:54Rozbřesk: Porostou v eurozóně sazby? S ropou posiluje dolar
8:48Šéf Nvidie čeká do 2027 objednávky za bilion dolarů, Trump věří, že získá Kubu. Evropska zahájí poklesem  
6:09Wall Street stále věří americkým akciím. S&P 500 má podle ní prostor k dalšímu růstu  
16.03.2026
16:43PODCAST Týdenní výhled: Ropa dál roste, napětí neustupuje a do toho zasedají centrální banky  
15:57Historická zkušenost, na kterou nyní trhy moc nevěří
14:30Ropa nad sto dolary přepisuje evropský energetický sektor. Neste a Equinor táhnou, služby padají  
14:14Jak se Polsko z komunistické trosky stalo jednou z 20 největších ekonomik
13:39ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
13:10Nebius získal velkého zákazníka. Meta si za 27 miliard dolarů kupuje přístup k jeho AI infrastruktuře
12:30Ropa snížila tlak na akcie i dluhopisy, volatilita se snižuje  
11:03Ropa dál zdražuje, Trump vyzývá ostatní země k ochraně Hormuzského průlivu

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
13:30USA - PPI, y/y
15:00USA - Průmyslové objednávky, m/m
19:00USA - Jednání Fedu, základní sazba