Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Koruna v pátek mírně oslabovala při živém obchodování

Koruna v pátek mírně oslabovala při živém obchodování

31.01.2005 9:11
Autor: 

Koruna v pátek otevírala vůči euru na 30,220 oslabena po čtvrtečním snížení sazeb. I když konec předcházejícího dne koruna své ztráty částečně korigovala, její pokles v průběhu dne pokračoval a česká měna se před polednem přiblížila k 30,3. Obchodování bylo ale na předvíkendový čas velmi živé. Investoři zřejmě čekali na akci Slovenské národní banky, zda bude následovat ve snížení sazeb ČNB. Protože sazby nezměnila, začaly středoevropské měny včetně české koruny posilovat. Později odpoledne se pak měnový pár EUR/CZK držel kolem 30,2 a končil na 30,230.

Z významnějších statistik bude tento týden v úterý zajímavý státní rozpočet a v pátek obchodní bilance. Tady čekáme deficit kolem 18 mld.Kč, po listopadovém přebytku to bude mít na korunu zřejmě negativní dopad. Dnes předpokládáme již stagnaci. I když fundamentálně pro případné nové zhodnocování není důvod, zájem investorů o střední Evropu a tedy i korunu zřejmě nepolevil. V týdenním horizontu by se měnový pár EUR/CZK mohl pohybovat v intervalu 30,00 až 30,35.

Dnes očekáváme korunu v pásmu 30,10 – 30,30 za euro. Kurz EUR/CZK dnes začíná na 30,195. Vůči dolaru dnes koruna začíná na 23,205 a měla by se pohybovat v intervalu 22,95 – 23,45 USD/CZK.

ČSOB - denní finanční zpravodaj


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
11.02.2026
22:03Smíšená nálada na Wall Street: Investoři stále nedokáží "docenit" vyšší kapitálové výdaje a k tomu všemu silnější trh práce  
17:18Čínské vlny
15:23Trh práce není slabý, jeho vývoj naopak oddaluje snižování sazeb Fedu
15:05Emerging markets lámou rekordy. Investoři tam rotují z předražené Ameriky
13:30Kaplan: Investoři hledají alternativy k dolarovým aktivům, stabilita měny je klíčová
11:57Bankovní asociace zlepšila odhad letošního hospodářského růstu na 2,6 pct
11:55Akcie stále pod tlakem pochybností o AI, na programu důležitá data  
11:51Bitcoin dál klesá, zatímco asijské akcie lámou rekordy. Slabé objemy přitom značí další propad  
10:13Evropský software zpomaluje, hardware jede na vlně AI boomu  
10:10Dassault Systemes hlásí slabé výsledky i výhled, akcie padají nejvíce od roku 2002
8:45Rozbřesk: Trhy mají strach z masivních investic do AI. Je oprávněný?
8:39Obavy z AI zasahují tradiční finanční firmy a Paramount dál bojuje o Warner Bros.  
6:03AI investice zvyšují volatilitu na trzích. S&P 500 se po růstu může znovu octnout pod tlakem
10.02.2026
22:01Výnosy dluhopisů klesly po slabších maloobchodních tržbách  
17:37Akcie a „dluhové“ QE
15:07Spotify trhla rekordy v počtu nových uživatelů i marži, akcie vyskočily o 18 procent  
14:00Goldman Sachs: Kupovat akcie a zlato, po dlouhém období financializace přichází opět industrializace
12:23Nedostatek pamětí vyvolal velké rozdíly na trhu. Výrobci čipů mají žně, spotřební elektronika bojuje o marže  
12:09UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.: Oznámení výplaty úrokového výnosu z HZL, ISIN XS3168205659
11:26Dluhopisy se odrážejí a akcie opatrně rostou, zatímco krypto zůstává pod tlakem  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
2:30Čína - CPI, y/y
14:30USA - Míra nezaměstnanosti, s.a.
14:30USA - Průměrná hodinová mzda, y/y
14:30USA - Změna počtu prac. míst