Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
HDP se prostě oblafnout nedá...

HDP se prostě oblafnout nedá...

31.01.2005 8:50
Autor: Petr Žabža, Patria Finance

Ať si kdo chce co chce říká, slabší než očekávaný růst ekonomiky jen stěží dokáže vytáhnout akciový trh výrazně výše. Wall Street a Spojené státy se o tom přesvědčily v pátek minulého týdne. V posledních třech měsících loňského roku expandovala americká ekonomika v řádu 3,1 % a zaostala tak za očekáváním analytiků ve výši +3,5 %. Růst mezd byl podle „Labour Department“ v Q4/2004 nejpomalejší za posledních 6 let. Index Dow Jones Industrial Average proto oslabil o 0,38 %, technologický Nasdaq Composite přišel o 0,55 % a širší S&P 500 končil o 0,27 % levnější. Poměr klesajících a rostoucích titulů na NYSE dosáhl 8:5, majitele změnilo cca 1,64 miliardy akcií (o 11 % více než je 3měsíční průměr).

* Merck & Co. – akcie se propadla o 3,16 USD na hladinu 28,02 USD. Americký odvolací soud nepotvrdil platnost patentu léku na léčbu osteoporózy Fosamax a otevřel tak s platností od roku 2008 dveře generické konkurenci. Druhým dechem firma dodala, že SEC vyšetřuje postup společnosti při marketingu a prodeji léku Vioxx.

* Gillette – akcie prudce posílily po informacích, že společnost Procter & Gamble hodlá Gillette převzít. Nabídka P&G ohodnotila akcie společnosti 18 % nad čtvrtečním závěrem a způsobila tak jejich růst o 13 % na hladinu 51,60 USD.

Zdroj dat: Bloomberg LP


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
04.06.2026
17:08Když ekonomiku řídí stát…
16:39ČNB nechala limity pro poskytování hypoték beze změny
15:34PrizePicks mění profil Allwynu, digitál už tvoří téměř polovinu herních výnosů. Titul zařazujeme na watchlist  
14:40Reakce investorů je přehnaná, tvrdí analytici Morningstar k poklesu evropských zbrojařů. Věří zejména Rheinmetallu
14:02Novo Nordisk bude v Česku vyrábět látky pro léky na cukrovku a obezitu
13:06RWE: Korekce může odeznít, na silné pozici se nic nemění
12:04Mzdy na začátku roku překonaly 8 %, co na to ČNB?  
11:02Včerejší pokles zpečetil Broadcom, Evropa ale dopoledne zvedá hlavu  
10:31Inflace v květnu zpomalila na 2,1 procenta
10:30ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
10:10Slabší výhled poslal akcie Broadcomu dolů až o 14 procent
10:00Průměrná mzda v prvním čtvrtletí přesáhla 50 tisíc, reálně stoupla o 6,4 procenta
9:28ČEZ, a.s.: Vnitřní informace: Skupina ČEZ podepsala úvěrovou smlouvu
8:51Rozbřesk: Všechny negativní šoky pro ekonomiku USA válcuje pozitivní příběh umělé inteligence.
8:39Naděje na příměří mezi Izraelem a Libanonem, Broadcom po výsledcích padá. Evropa zahájí negativně  
8:27Bloomberg: Vstupem SpaceX na burzu se mohou obohatit Trumpovi úředníci
6:08Další korekce, pak rally a výjimečný rok 2027?
03.06.2026
22:03Americké technologie korigují níže  
16:50Traders Talk: Rozdělení ČEZ a diverzifikovanější Nvidia
16:44EK navrhla nová opatření na posílení kapacit v oblasti čipů i AI v Evropě

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - CPI, y/y
11:00EMU - Maloobchodní tržby, y/y
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.