Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
O včerejším pohybu dolaru nakonec rozhodla spotřebitelská důvěra

O včerejším pohybu dolaru nakonec rozhodla spotřebitelská důvěra

26.01.2005 9:08
Autor: 

Euro vůči dolaru v úterý začínalo na 1,3038, tedy ještě nad úrovní 1,3 a začalo mírným posilováním. Ještě v dopoledních hodinách se ale trend obrátil euro začalo zvolna ztrácet. Rozhodující událostí bylo zveřejnění indexu spotřebitelské důvěry v USA, který překvapivě vzrostl. Měnový pár EUR/USD pak velmi rychle prolomil zmíněnou rezistenci 1,3 až na 1,2945. Den pak v USA uzavíral na 1,2970.

Tento týden z významných statistik budou ještě zveřejněny v USA čtvrteční informace z trhu práce a v pátek odhad HDP za 4q2004. HDP se čeká na úrovni 4,0% y/y, vyšší hodnota by jistě dolar podpořila. V EMU to je dnes německý index Ifo a několik národních indexu důvěry ve zbytku týdne. U indexu Ifo čekáme stagnaci, a měl by tak být vůči devizovému trhu neutrální. Pozornost by se proto spíše soustředí na zasedání FOMC 2. února a na schůzku ministrů financí G7 v prvních únorových dnech. Trhy si hodně slibují, i když nejspíše neoprávněně, od schůzky ministrů financí G7 v prvním únorovém týdnu v Londýně. Na ni bude pozván i čínský, indický a brazilský ministr financí, pravidelně se jí účastní i ruský ministr. Americké společnosti navíc začaly zveřejňovat objemy repatriovaných zisků, které letos nemusí zdanit. To vše by mělo v souhrnu podpořit americkou měnu.

Dnes čekáme stagnaci v pásmu 1,2935-1,3035, v týdenním horizontu by se pak kurz EUR/USD měl pohybovat v intervalu 1,28 - 1,32.

ČSOB - denní finanční zpravodaj


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
06.02.2026
17:46Budoucnost akcií, dluhopisů a portfolio 60/40
16:18Perly týdne: Měnící se pohled na umělou inteligenci a transformace budoucího šéfa Fedu
15:12Braňo Soták: 200 miliard, které zatřásly trhem. Amazon testuje hranice trpělivosti investorů  
14:02Traders Talk: Tech ustupuje, otěže přebírá defenziva a Stellantis těžce krvácí
14:01Investoři znejistěli. Čínské výrobce elektromobilů brzdí drahé suroviny i slábnoucí poptávka  
12:28Reddit zasadil medvědům tvrdou ránu. Tržby rostly o 70 procent, výhled zůstává optimistický  
10:58Amazon sentimentu přitížil, ale propad trhů opět láká kupce  
10:52Průmysl ke konci roku rostl, dočkáme se v roce 2026 zrychlení
10:47Komerční banka: Pokles jádrových výnosů i poplatků částečně vyvažuje atraktivní dividenda  
10:28Stellantis couvá od elektromobility. Za restrukturalizaci zaplatí 22 mld. eur a nevyplatí dividendu. Akcie klesají o 22 procent
8:49Novo Nordisk čelí levnější napodobenině Wegovy, Anthropic vydává novou verzi Clauda, evropské futures v záporu  
8:48Rozbřesk: ČNB zůstává jednotná a kolabující bitcoin pomáhá dolaru
8:45Komerční banka, a.s.: Hospodářské výsledky 4Q 2025
8:25Komerční banka oznámila slabší závěr roku, ale optimistický výhled na 2026
05.02.2026
22:35Amazon bude utrácet ještě více než Alphabet. Letošní výdaje odhaduje na 200 miliard dolarů
17:25Návrat hodnotových akcií a cyklické signály akciového trhu
16:26Excalibur Army ze skupiny CSG získala v Asii zakázku na obrněná vozidla za šest miliard
16:18Jan Bureš: ČNB ponechává sazby beze změny, jejich pokles je však stále ve hře
14:42Nuda ve Frankfurtu. ECB preferuje stabilitu sazeb
14:30Základní úroková sazba zůstává na 3,5 procenta, rozhodla ČNB

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data