Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Evropské burzy směrem ke konci seance zázračně obživly...

Evropské burzy směrem ke konci seance zázračně obživly...

24.01.2005 17:22
Autor: Petr Žabža, Patria Finance

Navzdory prvotní skepsi z ranního vývoje obchodování to nakonec podle všech indikací nedopadne tak zle. Hlavní evropské indexy buďto úplně nebo z velké části odmazaly své ztráty a minimálně v případě indexu SMI se dokonce přehouply do „černých čísel“. Celoevropský index DJ STOXX 50 nyní obchoduje skoro beze změny, německý DAX30 klesá o 0,7 % a francouzský CAC 40 oslabuje jen o 0,22 %. Wall Street na počátku nového týdne pouze čeří vodu – Dow Jones Industrial Average je beze změny, technologický Nasdaq Composite klesá o marginálních 0,33 %.

Jak se změnila výsledková tabulka nejlepších a nejhorších investic v rámci indexu DJ STOXX 50? Nejhorší investicí je nyní Telecom Italia SpA, klesající o 2,03 %. Na druhém místě je LM Ericsson AB (-1,48 %) a na třetím pak Deutsche Bank AG (-1,36 %). Následují Barclays Plc (-1,28 %), Swiss Re AG (-1,21 %) a Deutsche Telekom AG (-1,17 %). Na straně druhé kraluje Carrefour SA (+2,38 %), britská Aviva Plc (+1,48 %) a britské BP Plc (+1,46 %).

* Deutsche Telekom AG – program úspory nákladů dosahuje celkem 1,4 miliardy euro

Zdroj dat: Bloomberg LP


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
12.03.2026
13:25Další energetický šok? Analytici Evropu uklidňují, situace je podle nich jiná než v roce 2022
11:32Ropa zpět u stovky a akcie pod tlakem. Írán se zaměřil na ropnou infrastrukturu  
11:30IEA: Válka s Íránem způsobila největší narušení dodávek ropy v historii
11:30Zalando expanduje v USA mimo e-shop. Jeho podnikovou platformu adoptuje Levi’s. Akcie rostou o 13 procent
11:19Komentář analytika: Výsledky ČEZ mírně zaostaly za očekávaními, výhled nižší. Dividenda indikována do rozpětí 31 až 42 Kč  
11:01Maloobchodní tržby v lednu meziročně vzrostly o pět procent
11:00Průmyslová výroba v ČR v lednu zpomalila meziroční růst na 2,8 procenta
9:10Rozbřesk: Ceny benzínu v USA letí vzhůru. Jak to Fed vyhodnotí?
8:58ČEZ, a.s.: Vnitřní informace - Výsledky hospodaření Skupiny ČEZ za rok 2025
8:54ČEZ zveřejnil opatrný výhled, ropa skočila zpět nad 100 USD a napětí v Íránu udržují neustále se měnící vyjádření Trumpa  
7:25ČEZ dosáhl zisku, který dává prostor dividendě až 42 korun na akcii. S jakými čísly počítá výhled pro letošek?
11.03.2026
21:14Akcie kolísaly kvůli obavám z války, ropa rostla  
17:19Cyklický návrat hodnotových akcií a jejich strukturální úpadek
17:16IEA uvolní rekordních 400 milionů barelů ropy z nouzových rezerv
15:37Groupon zklamal na zisku, tržbách i výhledu pro rok 2026  
14:40KKCG Financing a.s.: Oznámení o sedmé výplatě úrokového výnosu
14:25Forbes: Nejbohatší člověk planety je Musk, Strnad je v první sedmdesátce
14:10Tlak na private credit sílí. JPMorgan snižuje hodnotu úvěrů
14:00Inflace v USA stagnuje, ale rizika narostla  
12:25ČNB může ropný šok přečkat bez zvyšování sazeb, myslí si člen rady Kubíček  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - Maloobchodní tržby, y/y
9:00CZ - Průmyslová výroba, y/y
13:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
13:30USA - Zahraniční obchod, mld. USD