Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Evropě se nakonec ještě začně dařit...

Evropě se nakonec ještě začně dařit...

21.01.2005 17:04
Autor: Petr Žabža, Patria Finance

Říká se – „Konec dobrý, všechno dobré“. Evropské trhy jako by chtěly být poplatné tomuto heslu a navzdory relativně nízké aktivitě a tendenci k poklesu se na konci seance přeci jenom mírně zotavují. Celoevropský index DJ STOXX 50 nyní obchoduje beze změny, německý DAX 30 klesá o marginálních 0,09 %, zatímco francouzský CAC 40 posiluje o 0,32 %. Podobně dobře jsou na tom také indexy MIB30 (+0,22 %) a AEX (+0,26 %), na opačném pólu najdeme španělský IBEX35 (-0,18 %).

Z pohledu jednotlivých titulů z báze indexu DJ STOXX 50 je dnes nejhorší investicí finská Nokia Oyj (-1,36 %), následovaná britským Diageo Plc (-1,02 %) a německým Siemens AG (-0,99 %). Na dalších místech je Loreal SA (-0,90 %), Bco Santander SA (-0,88 %) a BASF AG (-0,87 %). Na straně růstu kraluje Suez SA (+2,46 %), Shell Plc (+1,96 %) a Royal Dutch NV (+1,30 %) společně s E.ON AG (+0,96 %), Anglo-American Plc (+0,89 %) a ENI SpA (+0,87 %).

Podíváme-li se na sektory, jedině v případě energií (+0,58 %), utilit (+,25 %) a telekomunikací (+0,21 %) se dočkáme alespoň nějakého růstu. Nejvíce ztrácí technologie (-0,9 %), farmacie (-0,34 %) a finanční služby (-0,37 %).

Zdroj dat: Bloomberg LP


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
06.05.2026
15:31Traders Talk: AMD vystřelilo, Palantir narazil na vlastní valuaci a CSG po útoku shortaře krvácí
14:22Nvidia se vrhá do optiky. Se společností Corning postaví v USA tři pokročilé závody
13:22Akcie CSG se po prudkém poklesu pomalu vzpamatovávají. Posilují až o sedm procent
13:16Komerční banka, a.s.: Výpis z obchodního rejstříku
13:10Akcie Walt Disney letí po výsledcích nahoru, návštěvnost parků ale klesla
12:03Infineon těží z AI boomu a vylepšuje výhled. Poptávka po čipech pro datová centra raketově roste
11:53AMD táhnou vzhůru serverové procesory. Trh začíná věřit, že umělá inteligence vytvořila nové úzké hrdlo  
10:46Výhled AMD podporuje akciové trhy v dalším růstu, ropu tlačí dolů naděje na mír  
10:33Inflace v dubnu překonala naše odhady. Hlavním viníkem jsou energie
10:15Konečně dobré zprávy: Novo díky pilulce Wegovy vylepšil výhled. Akcie rostou přes sedm procent
9:58BMW překonává slabší trh v Číně rekordními objednávkámi v Evropě  
9:31Rozbřesk: Polská inflace roste, ale sázet na zvyšování sazeb v Polsku je předčasné
8:53Geopolitické uklidnění, AMD výrazně překonalo odhady a Novo vytáhl Wegovy  
05.05.2026
22:41AMD doručilo silná čísla, tržby z datacenter vzrostly o 57 procent
22:00Producenti paměťových čipů vyhnali Nasdaq na nová maxima  
17:21Monetární dominance a inflační duch doby
15:35Bezkonkurenční čínské automobilky?
14:13Ferrari klesly v prvním čtvrtletí dodávky, vyvážily to však prodeje dražších modelů
13:32PayPal bude škrtat a propouštět, nový CEO chce firmu znovu nastartovat
13:07Apple zvažuje diverzifikaci čipů, oslovil Intel a Samsung

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - CPI, y/y