Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Přehled devizového trhu: zlotý, forint, slovenská koruna

Přehled devizového trhu: zlotý, forint, slovenská koruna

20.01.2005 9:14
Autor: 

Zlotý včera posílil vůči oběma hlavním světovým měnám. Kurz EUR/PLN začínal na 4,0975 a USD/PLN 3,1458. V souladu s posilováním eura přidala i polská měna. Úspěšná aukce pětiletého dluhopisu na pohyb kurzu měla minimální vliv. Odpoledne pak s oslabováním eura ztratil i zlotý část svých zisků a končil na 4,0890 vůči euru a na 3,1270 vůči dolaru. Vůči koši měn uzavíral 14,62% nad paritou.

Forint ve středu mírně posílil vůči euru. Měnový pár EUR/HUF začínal na 246,85, v dopoledních hodinách zlotý stejně jako ostatní středoevropské měny zpevnil na 246,20, kde se pohyboval po zbytek obchodní seance. Obchodování pak uzavíral na 246,36.

Slovenská mena v strede pracovného týždňa mierne posilnila, keď sa jej kurz posunul z otváracích 38,650 EUR/SKK na záverečnú úroveň 38,630 SKK/EUR. Ráno najskôr obchodníci poslali kurz koruny vyššie na 38,680 EUR/SKK . Potom však zlepšený sentiment na rozvíjajúcich sa trhoch viedol k predajom eúr do korún a kurz posilnil na 38,610 EUR/SKK . Do záveru seansy už koruna iba mierne skorigovala na záverečných 38,630 EUR/SKK . Väčšiu aktivitu na devízovom trhu očakávame až pred ďalším zasadnutím Bankovej rady NBS, ktorá sa koná koncom budúceho týždňa. Dnes by sa kurz opäť mohol udžať v pásme 38,600 až 38,700 EUR/SKK .

ČSOB - denní finanční zpravodaj


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
06.06.2026
9:28Víkendář: Ponaučení pro centrální banky – vyvarujte se velkých akcí
05.06.2026
22:28Americké technologie čelí enormním výprodejům  
17:14Nvidia a další ukazují, že zisková bublina je mylný koncept. Ale i tak ukazuje správným směrem
16:58J&T Global Finance XVI., s.r.o: Oznámení o čtvrté výplatě úrokového výnosu
16:00Dekáda robotů. Humanoidi promění průmysl i domácnosti, míní investoři
15:23Síla trhu práce přibližuje vyšší sazby Fedu  
14:41IPO SpaceX zavírá dveře investorům z Číny a Hongkongu. Úpisu se nezúčastní z bezpečnostních důvodů
14:11PODCAST Trhy & Bohatství: K dobrým obrazům se člověk musí prokoukat. Jak investovat do umění a nenaletět?
12:36Braňo Soták: Výsledky Broadcomu nejsou zklamání, ale bolestivý „reality check“  
11:52Ekonomika EU i eurozóny na začátku roku klesla, upřesnil Eurostat
11:44AMISTA investiční společnost, a.s.: IFIS investiční fond a.s.: Výroční zpráva za 2025
11:41AMISTA investiční společnost, a.s.: COMES invest, invest. fond s proměn. zákl. kapitálem, a.s.: Výroční zpráva za 2025
11:38AMISTA investiční společnost, a.s.: OUTULNY investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s.: Výroční zpráva za 2025
11:06Technologie jsou tentokrát brzdou. V Evropě se obchoduje nevýrazně, v Americe to vypadá na pokles  
10:46Perly týdne: Společnosti jako Anthropic a OpenAI nemají na trhu co dělat, nikdo nezná skutečné náklady AI
10:23S&P odmítla výjimku pro megacapy. SpaceX nebude po IPO zařazen do indexu
9:48Raiffeisenbank a.s.: Výplata úrokového výnosu dluhopisu XS2831757153
9:41Maloobchod v dubnu prudce zpomalil, tržby meziměsíčně klesly
8:55Rozbřesk: Koruna zpevňuje, eurodolar vyčkává na americká data z trhu práce
8:41Tabák bez dividendy, technologické firmy masivně propouštějí a opět se vrací téma krize na private trzích  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data