Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Koruna končí o 10 haléřů silnější, dolar smazal ranní ztráty

Koruna končí o 10 haléřů silnější, dolar smazal ranní ztráty

19.01.2005 18:16
Autor: Tomáš Vlk, Patria Finance

Obchodování s českou korunou dnes postrádalo relevantní data z ekonomiky. Přesto kurz posiloval jak k euru, tak k dolaru. Vývoj ráno ovlivnili investoři, kteří se začali zbavovat dolaru, a to proti euru i koruně. Po posílení zhruba o 13 halířů k euru a 20 h proti dolaru kurz koruny přestal dál zpevňovat, aby do konce dnešní seance korigoval na závěrečných 30,29 Kč/EUR a 23,25 Kč/USD.

Dolar začátkem dne začal rychle oslabovat k euru a překonal hranici 1,3100 USD/EUR. Blízko této hranice, na 1,3080, se obchodovalo také při zveřejnění americké inflace za prosinec. Index CPI v prosinci klesl o 0,1 % m/m, přičemž trh očekával stagnaci. Samotný pokles CPI by byl pro dolar negativní, bez nejvolatilnějších složek, energie a potravin, ale CPI vzrostl meziměsíčně o 0,2 %. Pokles spotřebitelských cen způsobila především zlevňující ropa. Očekávání trhů na růst amerických úrokových sazeb tak nebyla příliš ovlivněna. Trh na data bezprostředně nijak výrazně nereagoval.

Odpoledne přineslo dolaru opětovné získání pozic, které ráno ztratil. Kurz se znovu vzdálil od hranice 1,31 a posiluje na aktuálních 1,3020 USD/EUR. Podobně jako včera i dnes promluvili někteří zástupci Fedu k ekonomice. Ben Bernanke řekl, že inflace pravděpodobně zůstane pod kontrolou. Tato prohlášení ale nemají výraznější vliv, důležitější informace by mohla nabídnout Béžová kniha dnes večer.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
02.06.2026
12:52Alphabet chce získat na další investice do AI až 80 miliard dolarů. Zapojí se i Berkshire Hathaway
11:47Nejrizikovější tech akcie letí vzhůru. Analytici radí: vyberte zisky  
11:36Inflace v eurozóně překonala tři procenta. ECB je pod tlakem zvýšit sazby  
11:17UniCredit už si zajistila v Commerzbank více než 30procentní podíl
11:08Florida jako první stát USA zažalovala OpenAI, firma podle žalobců tajila rizika
10:45Průzkum ČSOB: Konflikt na Blízkém východě zchladil optimismus českých firem
10:02Šéf Nvidie označil Marvell Technology za další bilionovou společnost. Akcie poslal o 27 procent nahoru
8:57ČEZ schválil prodej části byznysu, HPE vystřelilo nahoru o 28 procent a Alphabet nabídne nové akcie  
8:43ČEZ, a.s.: Informace o změnách v dozorčí radě a ve výboru pro audit na základě výsledků jednání VH 1. 6. 2026
8:42Rozbřesk: Květnová inflace z eurozóny spustí odpočítávání do zasedání ECB, koruna vyčkává na inflaci a mzdy
8:36ČEZ, a.s.: Změna stanov společnosti
8:30ČEZ schválil rozdělení firmy. Nevýrobní aktivity půjdou do nové entity
8:27ČEZ, a.s.: Vnitřní informace - Optimalizace vlastnické struktury a governance Skupiny ČEZ
5:57FX Strategie: Rozhodnutí ECB může rozhýbat trhy, koruna dále vyčkává  
01.06.2026
17:06Írán ukončuje jednání s USA a slibuje úplně zablokovat Hormuz. Ropa prudce zdražuje
16:41PODCAST Týdenní výhled: Nvidia cítí příležitost v PC odvětví, obrat na softwaru  
16:25ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě dividendy
15:56ČEZ vyplatí dividendu 42 Kč na akcii. Protinávrh vyšší dividendy neprošel
15:32Pár úvah o dalším komoditním cyklu probíhajícím během AI boomu
15:11Rozpočet v květnu: hluboký deficit a ještě horší výhled

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
PL - Jednání NBP, základní sazba
11:00EMU - Inflace, předběžný odhad, y/y
16:00USA - Nově otevřená prac. místa