Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Kdy, kde a jak… 16% balík ČEZu již vláda prodává od 170 Kč, dnes neprodala nic, ale na trhu proběhl objem 4,3 mil. kusů

Kdy, kde a jak… 16% balík ČEZu již vláda prodává od 170 Kč, dnes neprodala nic, ale na trhu proběhl objem 4,3 mil. kusů

13.01.2005 17:41
Autor: Roman Koděra, Patria Finance

Otázky a odpovědi, spekulace a velký objem obchodů. Pražská burza se dnes ocitla v centru dění, když největší tok proudil na ČEZu (-3,7 %) poté, co vládní představitelé znovu zvýšili napětí na akciích elektrárenské společnosti na maximum. Krátkodobý pokles v síti na 338 Kč byl rychle kompenzován nárůstem na 348 Kč, kde došlo k mírnému snížení výkonu a celkové stabilizaci na úrovni 346 Kč.

Pro další vývoj bude nejvíce rozhodující mimořádná valná hromada příští pátek, kde by se ze spekulací měly stát hodnověrné informace. S přihlédnutím na neobvykle vysoký objem na ČEZu, který v úhrnném objemu zprostředkoval celkový koloběh 1,5 mld. Kč, aktivitu běžného dne zaznamenaly i akcie Českého Telecomu a Komerční banky. Zatímco akcie telekomunikačního operátora mírně zrtrácely a klesly zpět k 387 Kč, pak akcie bankovního titulu znovu odlaly hranici 3400 Kč a rostly o 0,9 %.

Mnohem razantnější kurz směr „jih“ nabraly akcie Erste Bank (-1,96 %), která se v průběhu odpoledního obchodování propadla až na své minimum 1139 Kč, kde se přece jen stejně jako na ČEZu objevili kupci a ti následně vytlačili akcie společnosti na 1150 Kč. Mírné oživení také zaznamenaly akcie Zentivy, která si své vybrala v průběhu včerejší seance. Stabilní hodnoty udržely akcie Unipetrolu a Philip Morris ČR. Celkově index PX-D klesl o 1,5 %.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
08.07.2026
22:01Akcie oslabily kvůli novému napětí mezi USA a Íránem, ropa prudce zdražila  
16:50PODCAST Analytický radar: Makrovýhled Patrie pro druhé pololetí  
16:06Apple sází na americké čipy, Broadcom získal kontrakt za více než 30 miliard dolarů
16:04AI a pravidlo „v tom nejlepším přestat“
14:17L'Oréal, Nestlé či Mondelez. AI zrychluje vývoj šamponů či sušenek
12:19Investiční výhled na druhé pololetí: Strategie  
10:45Rotace pryč z nastoupaných techů, konec příměří s Íránem a další růst výnosů  
10:27PODCAST MakroMixér s Ondřejem Vaňkem: AI nahradí část expertů. Především ale prověří schopnost lidí se měnit
9:20Rozbřesk: Spotřebitele táhne rychlý růst reálné mzdy
8:53Trhy zahajují den v červeném po útocích USA na Írán, výsledky zveřejnily mmcité a Hardwario  
6:00Opční trh vysílá smíšené signály. Poptávka po zajištění proti poklesu sílí  
07.07.2026
22:02Technologické tituly korigovaly, investoři vybírali zisky v čipech  
17:10Mistrovství světa ve fotbale a americko-evropská přetahovaná
15:19SpaceX míří do Nasdaq 100. Pasivní fondy mohou do tohoto titulu poslat miliardy dolarů  
13:45Volkswagen pod lupou: šéf koncernu volá po hlubokém řezu, překážkou budou odbory a politici  
12:05Investiční výhled na druhé pololetí: Hlavní makro teze a rizika  
11:37Jan Bureš: Maloobchod opět šlape na plyn, česká ekonomika by měla zrychlit
11:31Evropské akcie smíšené, americké futures červené. Reakce na Samsung dokládá narušený sentiment  
11:07Přebytek obchodu klesl v květnu na 9,9 miliardy korun
10:58Inflace v Česku v červnu značně zpomalila. Pomohlo zlevnění potravin a energií

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
0:00PL - Jednání NBP, základní sazba
20:00USA - Zápis z jednání FOMC