Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
ČEZ podle očekávání postoupil do užšího výběru zájemců o bulharské elektrárny

ČEZ podle očekávání postoupil do užšího výběru zájemců o bulharské elektrárny

12.01.2005 9:40
Autor: Tomáš Gatěk, Patria Finance

Podle očekávání postoupil ČEZ spolu s deseti dalšími investory do užšího seznamu zájemců o koupi tří bulharských elektráren (Russe, Varna a Bobov Dol) o celkové kapacitě 1 900 MW. Konečné nabídky mají být podány do 25. března. Na základě omezeného množství dostupných informací týkajících se bulharských elektráren bychom byli spokojeni s nabídkou ČEZu nepřekračující výrazněji 100 mil. EUR.

Rumunská vláda má v plánu prodat největšího energetického distributora v zemi, Muntenia Sud, který zásobuje energií hlavní město Bukurešť. ČEZ bude pravděpodobně mezi potenciálními zájemci.

Dále ČEZ zveřejnil určité detaily týkající se rozšíření svých uhelných elektráren, což by mělo být v souladu se záměrem společnosti nahradit po roce 2010 část svých výrobních kapacit (očekávají se náklady ve výši přibližně 150 mld. Kč).

Jaderná elektrárna Temelín by měla v roce 2005 zvýšit svůj výkon meziročně o 3,8 % s tím, jak se očekává zlepšení provozní efektivity a odstávek. Uvedení druhého bloku do provozu po odstavení kvůli závadě v chladícím systému, které bylo plánované na dnešek, bylo posunuto z důvodu závady v systému odvodnění.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
02.07.2026
17:15Na půl plné a prázdné investiční sklenice a sázky na jednu kartu
16:25Grantham: Nevěřit býčí propagandě
15:49Nezaměstnanost v EU zůstala v květnu na 5,9 procenta, nejníž je v ČR a Bulharsku
15:46Slabá data opět zamlžila pohled na americký trh práce, obavy z Fedu nemizí
12:51Technologičtí giganti přišli o dva biliony dolarů. Trh odměňuje výrobce čipů, ne jejich zákazníky  
11:32Světové akciové indexy letos rostou, nejvíce v Koreji, Japonsku a na Tchaj-wanu
10:55AstraZeneca jako sázka na defenzivu mimo AI horečku  
10:45Techy rozhodila zpráva Mety a japonský tlak trvá. Do toho vyjdou důležitá data  
9:28Rozbřesk: Dosažení plánovaného schodku 310 mld. Kč není bez rizika
8:56OpenAI zvažuje podíl pro americkou vládu, KNDS odkládá IPO a SK Hynix prudce klesá  
6:08Kde hledat příležitosti ve druhé polovině roku? Deutsche Bank aktualizovala své tipy
01.07.2026
22:04Wall Street zahájila druhé pololetí opatrně: Technologie v červeném, trh táhly akcie Meta Platforms  
18:08Zlato se výrazně posunulo ke své férové hodnotě. Která neexistuje
16:00Meta plánuje prodej přebytečného výpočetního výkonu. Akcie rostou o 6 %
15:28Centrální banky budou dál snižovat podíl dolaru v rezervách, do popředí jde euro a jüan  
15:15Horší hospodaření státu v polovině roku, schodek se prohloubil na 184 miliard Kč
13:50Firmy po sázce na AI nabírají propouštěné pracovníky zpět. Ukazuje se, že lidský prvek je nepostradatelný
13:43Inflace v eurozóně v červnu klesla na 2,8 procenta
12:06PODCAST Trhy & Bohatství s Petrem Pudilem: Evropa si zadělává na problém. Spořením nezbohatneme
12:05Slabý jen doléhá na americké dluhopisy, zatímco akcie si vybírají přestávku v růstu  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
14:30USA - Míra nezaměstnanosti, s.a.
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
14:30USA - Průměrná hodinová mzda, y/y
14:30USA - Změna počtu prac. míst