Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Koruna neopouští své dvouleté maximum k euru, hranice 30,20 ale odolala

Koruna neopouští své dvouleté maximum k euru, hranice 30,20 ale odolala

11.01.2005 17:35
Autor: Tomáš Vlk, Patria Finance

Dnešní obchodování s korunou bylo relativně klidné s průměrnou obchodní aktivitou. Kurz se od ranních 30,25 Kč/EUR držel po celý den v úzkém pásmu nedaleko svého dvouletého maxima 30,22 Kč/EUR. Závěrečných 30,28 znamená pro korunu mírné oslabení.

Obchodování s korunou dnes postrádalo výraznější signál z české ekonomiky, na ranní průmyslovou výrobu trh tradičně nereaguje. Důležitějším údajem bude až čtvrteční platební bilance. Dopoledne byly publikovány indexy ekonomické důvěry institutu ZEW, které byly za leden vyšší než odhady trhu, znamenaly tak podporu euru. Vliv na kurz CZK/EUR ale byl nevýrazný. Koruna dnes v průběhu obchodování znovu vystoupala na dvouleté maximum 30,22 Kč/EUR, důležitá technická úroveň 30,20, jejíž prolomení by mohlo vést k dalšímu posílení koruny, ale překonána nebyla.

Jedinou důležitější zprávou na eurodolarovém trhu dnes byl již zmíněný index ekonomické důvěry ZEW. Lepší než očekávaný výsledek vynesl euro až nad 1,3160 USD/EUR, kurz se u této hodnoty ustálil a aktuálně se obchoduje na 1,3155 USD/EUR. Podobně jako koruna i dolar čeká na další impuls, mohl by jím být zítřejší zahraniční obchod za listopad.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
13.05.2026
16:09Ministři energetiky EU jednali o dani z mimořádných zisků energetických firem
15:15Výrobní inflace v zámoří vyskočila na 6 procent, posílí spekulace na růst sazeb  
14:52Rychlejší růst, lepší marže, větší ambice. Nebius svými výsledky potvrzuje hlad po výpočetní kapacitě  
14:17CSG chce získat podíl ve výrobci tanků Leopard
13:35Traders Talk: Našponovaní čipaři, levné čínské techy a očekávání od výsledků ČEZ
12:53BYD jedná s evropskými automobilkami o převzetí nevytížených továren
12:04Íránská kontrola Hormuzu a Čína by mohly pomáhat k vyřešení krize
11:07Agentura IEA: Nabídka ropy letos kvůli válce s Íránem nepokryje poptávku
10:59Akcie se odrážejí vzhůru při soustředění na jednání Trump - Si  
10:19Výhled na výsledky: ČEZ čeká slabší kvartál, čistému zisku pomůže konec windfall tax  
8:58Rozbřesk: Těžce zkoušené trhy dluhopisů čelí faktu, že americká inflace bude opět nad čtyřmi procenty
8:52Geopolitika ustupuje Trumpově výpravě do Pekingu, futures jsou v zeleném  
5:54To, co íránskou krizi prohloubilo, může nakonec obsahovat zárodek řešení
12.05.2026
22:02Americké akciové indexy dnes oslabují kvůli korekci polovodičových akcií  
17:45Mag7 nyní, před deseti lety a za deset let
16:25Průmyslové akcie se vezou na AI vlně. Rostoucí korelace ale zároveň zvyšuje jejich zranitelnost
15:16Americká inflace za duben citelně zrychlila, a není to jen o benzínu
14:38Bloomberg: EU zaostává v závodě o suroviny, příkladem je slovenská Trojárová
13:47Jedno téma, obří zisky a rostoucí riziko koncentrace. AI mění akciové trhy v Jižní Koreji a na Tchaj-wanu
12:09Siemens Energy vyprodává kapacity a urychluje odkup akcií, přesto po výsledcích oslabuje

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - CPI, y/y
11:00EMU - HDP, q/q
11:00EMU - Průmyslová výroba, y/y
14:30USA - PPI, y/y