Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Druhý den lepší prvního… pražská burza na nových maximech, index PX-D prorazil 2600 bodů, Zentiva 800 Kč a ČEZ 355 Kč, největší zájem byl o Český Telecom + 4,2 %

    Druhý den lepší prvního… pražská burza na nových maximech, index PX-D prorazil 2600 bodů, Zentiva 800 Kč a ČEZ 355 Kč, největší zájem byl o Český Telecom + 4,2 %

    04.01.2005 17:56
    Autor: Roman Koděra, Patria Finance

    Druhý den letošního roku přivedl podle nárůstu indexu PX-D a PX50 investory na český trh a ti mu dali přednost, ať už před polským, tak i před maďarským. Největší poptávku na sebe upoutaly akcie Českého Telecomu, které již v první den roku 2005 taženy poptávkou překonaly 370 Kč, aby dnes nejprve překonaly 380 Kč a po zprávách ohledně vyzvednutých memorand se cena dokonce přehoupla přes 390 Kč. Konečný nárůst o 4,2 % už koresponduje s cenou 393,70 Kč. Hvězdné trio pak doplnily akcie Unipetrolu (+3,41 %) a Zentivy (+3,31 %), když cena Unipetrolu nejvýše atakovala 103,50Kč hranici, když se pak objevili zahraniční prodejci a stlačili závěrečnou cenu na 101,7 Kč.

    Akcie Zentivy vzrostly až nad 800 Kč, ale i zde na této úrovni dorazila technická korekce posledního růstu. Mimo hru nezůstaly ani akcie Komerční banky (+2,13 %) a ČEZu (+2,21 %), když bankovní titul vystoupal na 3400 Kč a akcie elektrárenské společnosti znovu posunuly svou maximální cenu na 355 Kč. Nejmenší nárůsty patří akciím tabákového koncernu Philip Morris ČR a Erste Bank. Philip Morris ČR nalezl nabídku kolem 17300 Kč, kde na závěr obchodování proběhla řada obchodů. Vídeňský bankovní dům zase trpěl poklesem na domácím trhu a stabilitou měnového kurzu EUR/CZK a hranice 1210 Kč se zatím jeví jako velmi silná nabídka.


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    27.07.2026
    16:36Prodej aut vyrobených v Číně v pololetí v ČR vzrostl o 88 procent na 7500 vozů
    16:35PODCAST Týdenní výhled: USA a Írán přerušily boje, Fed nechá sazby beze změny a big tech hlásí výsledky  
    16:10Předhánění Spojených států, japonská minulost a čínská budoucnost
    14:44Morgan Stanley vidí další fázi AI boomu. Tentokrát na ní mohou vydělat firmy, které ji zavádí  
    12:10Přerušení bojů v Íránu dodalo trhům optimismus do začátku týdne  
    11:43Podnikatelská nálada v Německu se v červenci opět zlepšila, uvedl institut Ifo
    11:04Invesco: Zlato zažilo nejhorší čtvrtletí za více než dekádu. To ale nemusí znamenat konec býčího příběhu
    10:30Shein se propadl do ztráty. Trumpova cla zasáhla byznys levné módy před vstupem na burzu
    9:14Rozbřesk: Rok od podepsání obchodního příměří připomínají transatlantické obchodní vztahy mexickou telenovelu
    8:58Čínský čipový gigant CXMT při burzovním debutu vystřelil přes 500 %. Překonal i největší banku země
    8:53ČEZ chystá nové větrné parky, Nvidia možná podpoří OpenAI  
    6:07Chanos: Energie je dostatek, do bodu přehodnocení AI investic se dostaneme během 12 měsíců
    26.07.2026
    15:19Nastává opět základní investiční chyba?
    8:45Víkendář: Fed by měl reagovat na ropné šoky, USA od nich nejsou úplně izolovány
    25.07.2026
    15:15Chanos: Spekulace a rostoucí nabídka nových akcií nejsou pro trh dobrým znamením
    8:38Víkendář: Světová ekonomika a klíčová místa v mořích a oceánech
    24.07.2026
    22:00Závěr týdne a další propad technologií  
    17:27Malá finská společnost a velké vlny na trzích
    16:34Chceme suverenitu a místní výrobu, slyší americké zbrojovky od vlád v Evropě
    16:27Výnos desetiletých dluhopisů míří k 4,7 %. Riziková prémie roste

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    10:00DE - Index podnikatelského klimatu Ifo
    14:30USA - Objednávky zboží dlouh. spotřeby, m/m