Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Pražská burza dopadla jak Vysoké Tatry, všechny tituly bez výjimky lehly… výprodejní tornádo silnější včerejška

    Pražská burza dopadla jak Vysoké Tatry, všechny tituly bez výjimky lehly… výprodejní tornádo silnější včerejška

    09.12.2004 16:57
    Autor: 

    Zatímco včerejší závěr patřil Komerční bance, která ztratila 4,4 %, tak dnešní závěr opanovaly hned všechny tituly obchodované na pražské burze. První příčku dnes obsadily akcie elektrárenské společnosti ČEZ, když objem zobchodovaných prostředků přesáhl 1 mld. Kč a majitele změnilo více jak 3 mil. kusů. Pokles o 5,5 % byl v konečném důsledku přijatelný, když se ještě 30 minut před koncem nevědělo, zda nebude prolomena hranice 310 Kč, a to by znamenalo 7% pokles. Komerční banka v poslední čtvrtině stanovila své minimum na 3 065 Kč, ale závěrečné zavírání „krátkých pozic“ její cenu dostalo zpět nad úroveň 3 100 Kč a celková ztráta za dnešní den činila 4,15 %.

    Nepřízeň osudu nepřála ani Českému Telecomu (-3 %) a ani jeho akciím se nevyhnula výprodejní vlna, která odezněla až na 340 Kč. Nejlépe se s nástrahami dnešního výprodeje vypořádaly akcie Unipetrolu (-0,37 %) a Philip Morris ČR (-0,57 %), když první jmenovaný titul díky včerejšímu rozhodnutí evropské komise zažehnal nervozitu, že se privatizace prodlouží ještě o víc, a tabákový koncern zase láká investory svojí dividendou, která takříkajíc klepe na dvěře. Krom Unipetrolu a Philip Morris ČR dnes do jisté míry obstála Zentiva (-1,76 %), která udržela pro ní důležitou hranici 700 Kč. Celkově index PX-D ztratil 3,36 % a pražská burza tak v regionu zaznamenala největší pokles.

    Roman Koděra, Patria Direct


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    24.07.2026
    22:00Závěr týdne a další propad technologií  
    17:27Malá finská společnost a velké vlny na trzích
    16:34Chceme suverenitu a místní výrobu, slyší americké zbrojovky od vlád v Evropě
    16:27Výnos desetiletých dluhopisů míří k 4,7 %. Riziková prémie roste
    15:22Ruská centrální banka snížila základní úrok o čtvrt bodu na 14 procent
    15:03Šéf JPMorgan varuje trhy: Rizika jsou pravděpodobně větší, než si ostatní myslí
    13:25Intel překvapil nejsilnějším růstem za 15 let. Teď musí dokázat, že zakázková výroba není jen interní příběh  
    12:10Evropským akciím pomáhá levnější ropa, celkový obrázek však optimismu nenahrává  
    11:58Perly týdne: Naděje je špatná investiční strategie, probíhá finanční alchymie
    10:20Moneta se vytáhla se silnou sadou výsledků, které budou pro cenu akcií podpůrné  
    10:10Zisk Volkswagenu v pololetí klesl téměř o třetinu
    9:01Rozbřesk: Raketově rostoucí ceny plynu donutí ECB zvýšit sazby i v září
    8:31Intel navyšuje výhled tržeb, Volkswagen letos naopak počítá s jejich poklesem, evropské futures jsou smíšené  
    7:39Moneta zvýšila čistý zisk o 8,1 procenta a navýšila celoroční výhled
    7:20MONETA Money Bank, a.s.: Čistý zisk za 1. pololetí 2026 vzrostl na 3,3 mld. Kč
    6:09Eli Lilly odkládá žádost o schválení nové generace léku na hubnutí. Přípravek v klíčových studiích ale uspěl
    23.07.2026
    22:03Konflikt mezi Íránem a USA nadále eskaluje
    17:03Budování AI železnic?
    15:20ServiceNow ukázala, že na AI už umí vydělávat. Investory potěšil růst i lepší výhled  
    15:11ECB podle očekávání nechala úroky beze změn, depozitní sazba je na 2,25 procenta

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    Acerinox SA (06/26 Q2)
    SLB Ltd (06/26 Q2, Bef-mkt)
    Verizon Communications Inc (06/26 Q2, Bef-mkt)
    Volkswagen AG (06/26 Q2, Bef-mkt)
    13:00American Express Co (06/26 Q2)