Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Evropské burzy si dnes vzaly volno na vánoční nákupy...

    Evropské burzy si dnes vzaly volno na vánoční nákupy...

    07.12.2004 10:49
    Autor: 

    Byť se může věta uvedená v záhlaví tohoto komentáře zdát jako nadnesená, poměrně přesně vystihuje realitu na evropských burzách. Celoevropský index DJ STOXX 50 roste o marginálních 0,18 %, německý DAX 30 posiluje o 0,23 % a francouzský CAC40 je o 0,14 % výše. Všechny ostatní indexy jsou v zásadě beze změny – AEX +0,16 %, SMI +0,03 %, MIB30 +0,12 %, IBEX35 +0,10 %. Kontrakty futures jsou stejně nejisté a nerozhodné jako evropské burzy – Dow Jones future -0,03 %, Nasdaq 100 future -0,03 %, S&P 500 future je dokonce beze změny.

    Z pohledu jednotlivých titulů tvořících bázi indexu DJ STOXX 50 je dnes ráno nejlepší investicí švýcarská Credit Suisse AG (+2,67 %) následovaná Deutsche Telekom AG (+0,92 %) a AstraZeneca Plc (+0,92 %). Na dalších místech je Generali SpA (+0,92 %), BT Plc (+0,87 %) a ING Groep NV (+0,84 %). Na straně druhé najdeme Anglo-American Plc (-1,51 %), Aviva Plc (-1,14 %) a Nokia Oyj (-1,06 %).

    * Generali SpA – Goldman Sachs zvyšuje investiční doporučení na „Outperform“ z předchozího „In-line“

    * Havas SA – firma říká, že bude vykupovat zpět konvertibilní akcie v ceně 25,18 EUR/akcii

    * Unilever NV – UBS snižuje cílovou cenu na 49 EUR vs. 50 EUR

    * Nokia Oyj – firma plánuje akvizice nových menších firem v řádu cca 100 milionů dolarů

    Petr Žabža, Patria Direct

    Zdroj dat: Bloomberg LP


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    11.08.2026
    11:38ČEZ zaostal za odhady na provozním zisku. Slabý Trading přebil pozitivní zprávu o vyšším výhledu  
    11:05Inflace zůstává pod cílem, domácí tlaky ale nepolevují
    10:08Wall Street vidí za Bessentovými kroky známky úzkosti na trhu s dluhopisy  
    8:52ČEZ v pololetí meziročně zvýšil čistý zisk o deset procent a zahraniční trhy sledují nové zdroje financování AI  
    8:44ČEZ, a.s.: Vnitřní informace - Výsledky hospodaření za I. pololetí 2026
    7:57Čistý zisk ČEZ přesáhl za první pololetí 18 miliard, společnost znovu navýšila výhled
    10.08.2026
    17:01Pár úvah o plánech FIFA, skutečném podnikání a tržním systému
    15:38PODCAST Týdenní výhled: Výsledková sezóna trenduje díky AI vysoko nad odhady a Bessent brání státní dluhopisy  
    14:44Trumpovy příjmy z licencí loni vzrostly o 71 procent na 59,5 milionu dolarů
    13:25TSMC umlčela obavy z ochlazení AI. Tržby dál rostou o desítky procent
    12:40Trhu s humanoidními roboty vládne Čína. V prvním pololetí se postarala o více než 97 % světových dodávek
    11:19Míra nezaměstnanosti v červenci stoupla na 5 %. Trh práce ale zůstává napjatý
    10:04Rozbřesk: Extrémní sucho a nízká hladina Rýna je další komplikací pro německý průmysl
    8:50Trhy věří Evropě, geopolitická rizika však zůstávají ve hře  
    6:07PREVIEW: ČEZ by měl vykázat slabší provozní výsledky. K růstu zisku ale pomůže konec windfall tax  
    09.08.2026
    8:35Víkendář: Nebojte se, Warsh ve skutečnosti nemá velení
    08.08.2026
    8:41Víkendář: Trhy nemají rády prázdné řeči
    07.08.2026
    22:05Slabá data z trhu práce pomohla akciím  
    17:51Akcie v optimismu, průmysl v extrémním, dluhopisy neprotestují
    16:20UEFA vs. FIFA a „tajné plány vytvořené bezcharakterními lidmi, které mají pochybné přínosy pro samotný fotbal“

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    9:00CZ - CPI, y/y
    16:00USA - Prodeje starších domů